آخرین نوشته ها

لوگو موشن چیست و پروژه آماده لوگو موشن چه کاربردی دارد

متحرک سازی لوگو به وسیله برنامه‌های ادیت را لوگوموشن میگویند. که با نام‌هایی نظیر لوگو اینترو و یا آرم‌استیشن نیز معرفی میشود. پروژه آماده لوگوموشن در دسته‌بندی حوزه خدمات طراحی قرار میگیرد و از آنجا که نقش اساسی در برندسازی و کسب‌وکار دارد یکی از پر درآمدترین و جذابترین رشته‌ها در طراحی گرافیکی است.

با این حال بدین معنی نیست که لوگوموشن به طور یک گرایش خاص تعریف شود. تمرکز اصلی لوگوموشن کار کردن با نرم افزارهای منحصر به فرد گرافیکی و Logo Motion Design میباشد. تنها میتوان از طریق افترافکت‌ها درآمد بالایی بدست آورد. همانطور که از نام لوگو اینترو مشخص است، از این طراحی گرافیکی در اوایل ویدئو استفاده میشود و برای جذب مخاطب به برند تجاری خاص بسیار مناسب است.

لوگوموشن‌ها چه ارتباطی با لوگو دارند؟

پروژه لوگوموشن آماده به فایل تصویری که از ترکیب برندها و لوگوهای تجاری، صدا و نمادهای گرافیکی باشد میگویند. لوگوموشن در واقع ویدیویی کوتاه برای به تصویر کشیدن تصاویر متحرک از جمله آرم‌ها وبرندها است که تولید میشود و نام‌های دیگرآن‌ها آرم‌استیشن و لوگواینترو میباشد. پروژه لوگوموشن‌ها نیز یکی از دسته‌بندی‌های موشن گرافیک میباشد.

برای اینکه بخواهید تاثیر زیادی روی مخاطب خود بگذارید میتوانید از لوگو موشن استفاده کنید. اگر هنگام طراحی لوگوموشن حرفه‌ای عمل کنید میتوانید جذابیت را بیشتر در ویدیو به نمایش بگذارید، و ماندگاری این نوع از ویدیوها در ذهن افراد بیشتر خواهد بود و تاثیرات تبلیغاتی بسیار زیادی خواهد داشت.

لوگوموشن‌ها یا لوگواینتروها چه کاربردی دارند؟

یکی از مهمترین اهدافی که پروژه آماده لوگوموشن و لوگواینترو برای آن ساخته شده‌اند، طراحی برند متحرک برای شرکت‌ها میباشد. ساختن نمادو لوگوی یک شرکت در لوگوموشن توسط گروهی خلاق صورت میگیرد و با برنامه‌های کامپیوتری حرفه‌ای به مخاطبان ارائه میشود. به طور حتم تاثیری که یک لوگوی متحرک میگذارد بیشتر از یک لوگوی ساده است و جذب مخاطب بیشتری نیز دارد.

اگر پروژه لوگوموشنی که ساخته‌اید را با شماره تلفن‌ها، آدرس‌ها، شعارهای تبلیغاتی ترکیب کنید یک ویدیو اینترو را ساخته‌اید که میتوانید از آن ویدیو در شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید.

برخی کاربردهایی که برای لوگوی متحرک بیان میشود بدین شرح است:

ساختن ذهنیتی خوب برای مخاطبان و معرفی و یادآوری نمودن لوگو برای آن‌ها

استفاده از لوگوی متحرک به عنوان یک تبلیغ کوچک با تاثیرگذاری بسیار زیاد

استفاده ازلوگوی متحرک در شبکه‌های اجتماعی و در وبسایت

استفاده کردن از لوگوی متحرک در تبلیغات ویدئویی

استفاده کردن از لوگوی متحرک در تبلیغاتی که به صورت ویدئویی تهیه میشود

کسب اعتماد مخاطبان در جهت توسعه و پیشرفت کسب‌وکار

طراحی لوگوموشن

یکی از اهداف لوگوموشن ساختن یک ویدیو با نام یک برند یا لوگو برای ماندگاری در ذهن مخاطب است. اما نکته مهم در طراحی لوگو این است که باید بیانگر اهداف شماو هویت شماهم باشد. اگر شما بتوانید لوگوی بسیار حرفه‌ای و منحصر به فرد طراحی کنید میتوانید از این طراحی‌ها به درآمد بالا و سود مناسبی دست پیدا کنید. لازم به ذکر نیست که بگوییم لوگوی متحرک در بازاریابی و تبلیغات چه تاثیرهایی دارند. اگر شما در تبلیغات ویدیویی خود با یک مکث در ابتدای ویدیو شروع کنید حتما تاثیر بیشتری روی مخاطب خواهد داشت.

شاید برای اولین بار باشد که طراحی لوگوموشن را شنیده‌اید ولی مواردی مثل لوگواینترو و کارتون و … را حتما قبلا شنیده‌اید. بیشتر نمونه‌ها را در فیلم‌های تلویزیونی و انیمیشن‌ها و در برخی موارد در اینستاگرام‌ یا سایر شبکه‌های اجتماعی منتشر میشوند.

مزایای استفاده از لوگوموشن چیست

لوگوموشن بر روی کسب‌وکار تاثیر فوق‌العاده‌ای دارد، تاثیرات لوگوموشن جهت جذابیت در تبلیغات و برندسازی حرفه‌ای بر کسی پوشیده نیست، در صنعت بزرگ سینما لوگوهای متحرک همیشه در ذهن‌ها میمانند. حتی شنیدن صداها و یا اسم‌های مشخص ما را یاد آن لوگو میاندازد.

تعدادی از مزایای لوگوموشن شامل موارد زیر است:

1.ایجاد پرستیژ کاری و جلب اعتماد مخاطبان و مشتریان

2.ایجاد حس خوشایند در مشتری به دلیل جذابیت زیاد

3.بازدهی بیشتر در مقابل صرف هزینه کمتر نسبت به دیگر روش‌های تبلیغیاتی

4.امکان اضافه کردن تیزر لوگوموشن به همه تبلیغات ویدئویی

5.امکان استفاده از آن در همه پلتفرم‌های موجود

طبق مزایای گفته شده جایگاهی که برای لوگوموشن تعیین شده است خیلی بالاتر از دیگر تبلیغات میباشد. شما میتوانید با هزینه کمتر، از یک لوگوی متحرک آماده از سایت‌هایی که به صورت رایگان ارائه میدهند، استفاده کنید. با استفاده از این نوع لوگو شما میتوانید تصویری بسیار بهتر از رقبا در ذهن مخاطبین خود ایجاد کنید.

چرا پروژه آماده لوگوموشن

در متن‌های بالا متوجه شدیم که لوگوموشن چیست و چه کاربردی دارد و همینطور متوجه شدیم که لوگواینترو و یا لوگوموشن یکی از زیر مجموعه‌های موشن‌گرافی هستند که برای ساختن یک برندحرفه‌ای و تبلیغات استفاده میشوند.پروژه آماده لوگوموشن به آیکون‌های متحرک ویا نقاشی‌ها گفته میشود که به منظور استفاده در تیزرهای تبلیغاتی یا تیتراژها و… میباشند .

برای کسانی که علاقه‌مند به یادگیری این مجموعه هستند پیشنهاد میشود که به سایت ادوبیش رفته و از آموزش‌های این سایت استفاده لازم را ببرند. دانلود پروژه لوگوموشن افترافکت یا دانلود پروژه آماده افترافکت، در طرح های مختلف میتوانید به سایت ادویش مراجعه کرده و با خرید اشتراک نسبت به دانلود آنها اقدام فرمایید.

مد، فشن و زیبایی در سایت مدیسو

چرا برخی از عطرها ماندگاری بیشتری دارند؟

خرید عطر زنانه یکی از بهترین و لذتبخش‌ترین خریدهای خانم‌ها است. معمولا عطرهایی که ماندگاری بیشتری دارند، گرانتر هم هستند؛ به قول معروف هرچقدر پول بدی همون اندازه آش میخوری. اما عطرهای گران، چه ویژگی‌هایی دارند که ماندگاری بیشتری دارند؟ به طور کلی کلمه عطر به معنی «رایحه مطبوع و شیرین» است. خود کلمه‌ی رایحه برای هر بویی قابل استفاده است؛ از بوی غذا تا بوی نم باران و هر بوی دیگری که قابل استشمام باشد.

5 نوع مختلف عطر

عطر به طور کلی، 5 نوع مختلف دارد که هر کدام غلظت و ماندگاری متفاوتی دارد. در ادامه نحوه شناخت انواع مختلف عطر را بررسی می‌کنیم:

عطر (Perfume)

بیش از 20 درصد غلظت روغن دارد و اگر صبح از عطرتان استفاده کنید تا عصر بوی عطرتان را احساس خواهید کرد. عطرها بیشترین غلظت بو را دارند و در بین انواع دیگر، بیشترین ماندگاری را معمولا بین شش تا هشت ساعت دارد. افرادی که پوست حساسی دارند بهتر است از عطر استفاده کنند؛ زیرا الکل کمتری به نسبت انواع دیگر دارد و باعث خشکی پوستتان نمی‌شود.

ادوپرفیوم (EDP)

بعد از عطر بالاترین غلظت روغن را بین 15 تا 20 درصد دارد و به طور متوسط، بین چهار تا پنج ساعت می‌توانید بوی آن را احساس کنید. به مراسمی که دعوت شده‌اید توجه نکنید و از ادوپرفیوم استفاده کنید، این نوع قابل اعتمادتر است و به نسبت عطر ارزان‌تر است.

ادوتویلت (EDT)

بین 5 تا 15 درصد غلظت ادوتویلت است و از ادوپرفیوم ارزان‌تر و البته یکی از محبوب‎‌ترین انواع عطرهای موجود است. به طور معمول بین دو تا سه ساعت ماندگاری دارد. ادوتویلت برخلاف ادوپرفیوم برای روز مناسب است. اصطلاح ادوتویلت از عبارت فرانسوی Faire sa toilette گرفته شده و به معنای آماده شدن است. اگر استفاده‌ی روزانه دارید بهتر است یک شیشه‌ی کوچک از آن را در کیفتان داشته باشید تا تمدید کنید.

ادکلن (EDC)

الکل در این نوع بیشترین اندازه را دارد و غلظت روغن آن بین دو تا چهار درصد است؛ بنابراین ارزان‌تر از موارد بالا است و به طور کلی تا دو ساعت ماندگاری دارد. ادکلن بیشتر در شیشه‌های بزرگ با حجم میل بالا عرضه می‌شود و در آن از نت‌های گیاهی و مرکبات استفاده می‌شود.

جین مناسب برای هر فرم بدن

همه ما شکل‌ها، اندازه‌ها و سبک‌های متفاوتی داریم؛ بنابراین پیدا کردن شلوار جین مناسب می‌تواند یک کار بزرگ باشد. خوشبختانه نکات و ترفندهایی برای هر یک از شما برای یافتن شلوار جین مناسب وجود دارد و تنها کاری که باید انجام دهید این است که مراحل زیر را دنبال کنید و هنگام رفتن به خرید جین جدید، آنها را به خاطر بسپارید. امیدوارم این مقاله به شما در پیدا کردن آن شلوار جین که مدت ها در انتظارش بودید کمک کند!

شکل بدن انحنادار و ساعت شنی

خانم‌هایی که فرم بدن ساعت شنی دارند بسیار خوش شانس هستند؛ زیرا می‌توانید با تنظیم نسبت باسن به سینه و کمر باریک، همه چیز را متعادل نگه دارید. شلوارهایی که برای اندام شما مناسب خواهد بود شامل:

جین تنگ: من همیشه فکر می‌کنم که شلوارهای جین تنگ در فرم بدن ساعت شنی جذاب‌تر هستند.تناسب قفسه سینه و باسن شما بیشتر از قبل زیبا نشان داده می‌شود؛ بنابراین پاهایتان لاغرتر و کشیده‌تر نشان داده می‌شود.

فاق بلند:شلوارهای فاق بلند را واقعا توصیه می‌کنم؛ این شلوارها وقتی در کوچکترین قسمت کمرتان قرار می‌گیرد باعث می‌شود که کمر باریک‌تر دیده شوید.

شلوار با جیب‌های پشتی متوسط:  اندازه‌ی جیب خیلی مهم است و باعث می‌شود که باسن را برجسته‌تر نشان دهید؛ بنابراین عاقلانه انتخاب کنید.

جین گشاد: برای خرید شلوار جین گشاد، شلوار جین گشادی را انتخاب کنید که تا زانو تنگ و لاغر باشد و سپس کمی گشاد شود.

فرم بدن گرد و سیبی

چربی دور شکم یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی است که وقت خرید شلوار جین با آن روبرو می‌شوید؛ اما قطعا گزینه‌هایی برای شما نیز وجود دارد. نکاتی که باید رعایت کنید شامل:

جین اسکینی: شلوار جین اسکینی وقتی با یک تاپ ست می‌شود واقعاً زیبا به نظر می‌رسد؛ زیرا این ناحیه مشکل شما را پنهان می‌کند اما شلوارهای لاغر همچنان متناسب هستند و ظاهری متعادل ایجاد می‌کنند.

فاق بلند: انحنای بیشتری دارید و می‌خواهید شکم خود را مخفی کنید؟ توصیه می‌کنم به سراغ یک شلوار جین بلند بروید زیرا همه چیز را در خود نگه می‌دارد.

ادامه مطالب را در سایت مدیسو بخوانید.

سایت مدیسو یک سایت تخصصی مد و زیبایی است که با انتشار مطالب به‌روز، متناسب با نیازها و بازار به معرفی سبک زندگی‌ و لایف استایل متنوع و حتی کاربردی می‌پردازد. مدیسو فعالیت خود را از پاییز 1400 شروع کرده است و علاوه بر مد و زیبایی به تناسب اندام و سلامتی، راهنمای خرید، اخبار سلبریتی و گردش نیز می‌پردازد.

متن طنز درباره رفیق

شعر طنز دوستی

متن و شعر طنز درباره رفیق در این جا برای شما آورده ایم امیدواریم مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

جملات طنز درباره رفیق

دوست یعنی

وقت اضافه یعنی تو

همیشه براش عزیزی

حتی توی وقت اضافه

********

سلامتی رفقایی که میخ نگاهشون ،

لاستیک دلمون رو پنچر کرده

تا ما بی زاپاس تو

جاده رفاقت بمونیم !!!

********

شعر طنز درباره رفیق

دستمال خیس

آرزوهایم را فشردم

همین ۴ قطره چکید

زنده

باد

رفیق

با معرفت !

********

به سلامتی رفیقی

که میاد سر خاکم ،

شرمنده نمیتونم برات پاشم

ولی بدون خاک پاتم !!!

********

سلامتی هرچی خوبه که بدش ماییم

سلامتی هرچی بزرگه که کوچیکش ماییم

سلامتی هرچی رفیقه

که اگه قابل بدونن خاک زیر پاش ماییم

********

مشترک گرامی

تاریخ شارژ ارادت ما به شما

تا وقتی نفس باقی است اعتباردارد !

“همراه آخر”

********

تنها چیزی که یارانه ای نشد

“رفاقت” بود

چون نتونستن روش قیمت بزارن !

مخلص همه رفقای با معرفت که قیمت ندارن …

********

شعر طنز دوستی

به سلامتی

مهره های تخته نرد

که تا وقتی رفیقشون

تو حبس حریف

به احترامش

بازی نمی کنن

********

دوستی مثل یک کتابه ،

چند ثانیه طول می کشه که آتیش بگیره

ولی سالها طول می کشه تا نوشته بشه . . .

سلامتی همه دوستای با معرفت

********

اون که بلندت می کنه، وقتی افتادی

دنبالت می گرده، وقتی گم شدی

بیدارت کنه، وقتی خوابی

نزدیکت باشه، وقتی بهش احتیاج داری

باهات بخنده، گریه کنه، آرزو کنه، بجنگه

و در عوض هیچی نخواد بغیر از خود تو …

بهش می گن دوست؛

… یه تیکه از زندگیت…

********

سلامتی رفیق

بی معرفتی

که اسم ما

گوشه موبایلش

خاک میخوره

 

منبع: بیتوته

لپ تاپ استوک یا همان لپ تاپ‌های دست دوم

یکی از بهترین جایگزین‌های خرید لپ تاپ نو برای افرادی است که به دنبال کانفیگ های قدرتمند و ارزان قیمت هستند. با توجه به این که نسل جدید لپ تاپ‌ها به طور مداوم وارد بازار می‌شود، لپ تاپ‌های نسل قبل بازار فروش خود را از دست می‌دهند و همین موضوع، این لپ تاپ‌ها را به گزینه مناسبی برای خرید تبدیل می‌کنند که در این مقاله به طور کامل به لپ تاپ ارزان می‌پردازیم.

لپ تاپ استوک چیست؟

لپ تاپ‌های استوک یا همان لپ تاپ‌های دست دوم، به لپ تاپ‌هایی اشاره دارد که به دلیل ورود لپ تاپ‌های نسل جدید بازار فروش خود را از دست دادند و به کشورهای ثالث ارسال و در نهایت وارد کشور می‌شوند تا با قیمت پایین‌تر به فروش برسند. بر خلاف تصورات لپ تاپ‌های صنعتی و البته لپ تاپ‌های معمولی که از کشورهای آمریکایی و اروپایی به کشورهای ثالث ارسال می‌شوند، بسیار قدرتمند و تقریباً نو هستند.

بهتر است بگیم در کشور اروپایی و آمریکایی، لپ تاپ‌هایی که بعد از مدت کمی استفاده به هر دلیل مرجوع و لپ تاپ‌هایی که بعد از مدتی استفاده با لپ تاپ‌های نسل جدید تعویض می‌شوند، در قالب لپ تاپ‌های دست دوم به کشورهای ثالث ارسال می‌شوند و در نهایت وارد کشور و فروخته می‌شوند.

لپ تاپ دست دوم بخریم یا نه؟

شاید برای شما هم سؤال باشد که چرا باید لپ تاپ دست دو بخریم و اصلاً خرید چنین لپ تاپ هایی کار درستی هست یا نه؟ پاسخ این سؤال به شرایط مختلفی مثل سلامت فیزیکی لپ تاپ، هزینه و بودجه خرید شما و شرکت عرضه کننده لپ تاپ بستگی دارد.

با توجه به فاکتورهای گفته شده اگر به فکر خرید لپ تاپ ارزان قیمت ولی با کیفیت هستید، قطعاً لپ تاپ‌های دست دو بهترین جایگزین خرید لپ تاپ‌های نو هستند؛ زیرا شما می‌توانید با پول خرید یک لپ تاپ نو متوسط، یک لپ تاپ استوک قدرتمند بخرید، البته به شرطی که از فروشگاه معتبر لپ تاپ خریده باشید تا از سلامت فیزیکی لپ تاپ اطمینان حاصل کنید.

کیفیت نوت بوک استوک به چه شکل است؟

کیفیت لپ تاپ‌هایی که در اروپا و آمریکا تولید می‌شود، خیلی بهتر و بالاتر از سایر کشورها بوده و یکی از مهم‌ترین دلایل خرید لپ تاپ استوک اروپایی و آمریکایی نیز قدرتمند بودن این لپ تاپ‌ها است، به شکلی که یک لپ تاپ استوک Core i5 برند Dell اروپایی بسیار قوی‌تر از لپ تاپ‌های نو core i5 سایر کشورها می‌باشد.

قیمت لپ تاپ استوک چقدر است؟

قیمت لپ تاپ‌های دست دوم با توجه فاکتورهای مختلفی تعیین می‌شود و نمی‌توان قیمت مشخصی برای آن مشخص نمود. بهتر است بگیم، هزینه لپ تاپ استوک به عواملی مثل برند، سخت افزار و فروشگاه عرضه کننده دارد.

نکات مهم در خرید لپ تاپ دست دوم

برای خرید لپ تاپ باید به چند نکته و فاکتور مهم دقت داشته باشید که می‌تواند خرید شما را بسیار دقیق و حرفه‌ای‌تر کند. اگر بخواهیم ساده‌تر بگیم، خرید لپ تاپ دست دوم خیلی حساس‌تر از لپ تاپ‌های نو است که با توجه به این موضوع، اگر به دنبال خرید لپ تاپ ارزان هستید، حتماً به موارد زیر دقت داشته باشید.

 1. کیفیت سخت افزار لپ تاپ

مهم‌ترین نکته برای خرید لپ تاپ که باید در نظر داشته باشید، کیفیت سخت افزار لپ تاپ به ویژه قطعاتی است که قابلیت ارتقا یا تعویض ندارند. درست است که لپ تاپ‌های دست دوم ارزان‌تر از لپ تاپ‌های نو است، ولی هنوز هم قیمت این لپ تاپ در کشور زیاد بوده و به همین دلیل تست قطعات این لپ تاپ‌ها از جنبه‌های مختلف به ویژه قطعات سخت افزای بسیار مهم است. گروه آ.اس.پ به شما توصیه می‌کند قطعات زیر در لپ تاپ را حتماً تست کنید.

 • تست صفحه نمایش لپ تاپ
 • تست رم لپ تاپ
 • تست هارد لپ تاپ
 • تست CPU لپ تاپ
 • تست گرافیک لپ تاپ
 • تست باتری و کابل شارژ
 • تست کیبرد لپ تاپ
 1. بررسی ظاهر لپ تاپ دست دوم

ظاهر لپ تاپ‌های دست دوم به اندازه کیفیت قطعات آن مهم نیست ولی با بررسی ظاهر لپ تاپ، می‌توان به نکات مهمی مثل میزان و نحوه استفاده پی برد. به علاوه داشتن ظاهری سالم و بدون خط و خش یکی از مزایای خرید لپ تاپ استوک در حد نو است. بد نیست بدانید که لپ تاپ‌های دست دو با توجه به ظاهر به دسته‌های مختلفی دسته بندی می‌شوند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • Grade A: لپ تاپ‌های استوک در حد نو که ظاهر بسیار تمیز دارند و بهترین گزینه برای خرید هستند.
 • Grade B: لپ تاپ‌هایی که دارای خط و خش جزئی می‌باشند ولی هنوز هم در حد نو می‌باشند.
 • Grade C: لپ تاپ‌هایی که ظاهر آن مشکلات مختلفی مثل خط و خش زیاد و یا پیکسل سوخته دارد.
 1. از فروشگاه‌های معتبر خرید کنید

یکی دیگر از فاکتورهای مهم در خرید لپ تاپ ارزان، استفاده از خدمات فروش لپ تاپ استوک فروشگاه‌های معتبر به ویژه فروشگاه‌هایی است که گارانتی مدت دار برای قطعات لپ تاپ ارائه می‌کنند، مانند فروشگاه آ.اس.پ

 1. تعرفه و هزینه

مطمئناً با بررسی فروشگاه‌های مختلف عرضه کننده قطعات استوک، به قیمت‌های متفاوتی برخواهید خورد که توصیه می‌کنیم ارزان‌ترین قیمت را صرفاً برای خرید اولویت قرار ندهید و به کیفیت خدمات فروشگاه لپ تاپ استوک توجه بیشتری کنید.

آیا لپ تاپ‌های استوک گارانتی هم دارند؟

خیر، یکی از دلایلی که توصیه ما می‌کنیم از فروشگاه‌های معتبر مانند: آ.اس.پ لپ تاپ دست دوم بخرید، نداشتن گارانتی لپ تاپ‌های دست دوم است. البته بعضی از فروشگاه‌های عرضه کننده لپ تاپ‌های دست دوم در قبال پرداخت هزینه‌ای به شما گارانتی معتبر مدت دار ارائه می‌کند که یکی از مشکلات مهم خرید لپ تاپ استوک ارزان را حل می‌کند.

کدام برند برای خرید لپ تاپ استوک مناسب است؟

برندهای مختلفی تولید لپ تاپ می‌کنند و بعد از مدتی این لپ تاپ‌ ها به صورت استوک عرضه می‌شوند، که از قدرتمندترین آن‌ها می‌توان به Lenovo، Asus، Dell و HP اشاره کرد. برندهایی که معرفی شدند، برای تمام هزینه و سلیقه‌های لپ تاپ تولید می‌کنند که شما به راحتی می‌توانید، کانفیگ و سخت افزار لپ تاپ مورد نظر خود را با بهترین قیمت خریداری کنید.

آیا کانفیگ لپ تاپ‌های دست دوم را می‌توان ارتقا داد؟

بله، لپ تاپ‌های استوک هیچ تفاوتی با لپ تاپ‌های نو از نظر قابلیت تعویض قطعات ندارند و شما به راحتی می‌توانید این لپ تاپ‌ها را از نظر میزان رم و هارد ارتقا دهید. البته بعضی از لپ تاپ‌ها، قابلیت تغییر CPU و گرافیک هم دارند ولی به طور کلی اکثر لپ تاپ‌های دست دوم را فقط از نظر هارد و رم می‌توان ارتقا داد.

ارتقای رم و هارد به ویژه تغییر هارد های HDD به هاردهای SSD می‌تواند تأثیر زیادی در قدرت سیستم شما داشته باشد و قدرت لپ تاپ دست دوم شما را بسیار افزایش دهد.

با گران شدن لپ تاپ‌های نو به ویژه لپ تاپ‌های قدرتمند که در زمینه گیمینگ و رندرینگ استفاده می‌شوند، خرید لپ تاپ‌ ارزان و دست دوم به یک گزینه مناسب و جایگزین لپ تاپ‌های نو تبدیل شده است، البته به شرطی که این لپ تاپ از کیفیت ظاهری و سخت افزاری مطلوبی برخوردار باشند. در نهایت باید گفت که لپ تاپ‌ها و مینی کیس استوک در کانفیگ های مختلف و برندهای متفاوت وجود دارند که همین موضوع، قیمت این لپ تاپ‌ها را در زمینه‌های مختلف بسیار متفاوت می‌کند.

5 نوع کیک زعفرانی خوشمزه، سریع و حرفه‌ای

عصرونه یکی از وعده های مورد علاقۀ منه. درست وسط روز که احساس گرسنگی میکنی، یه کیک زعفرانی خوشمزه، با یه چای زعفرانی خوشمزه حسابی حال آدمو جا میاره. هم گرسنگیتو رفع می‌کنه، هم بهت انرژی و شادی می‌ده.

اگر شما هم مثل من کیک های خونگی به ویژه کیک های زعفرانی خونگی رو خیلی دوست دارید، اینجا یه جای شیرین برای شماست. با ما و دستور پخت ۴ نوع کیک زعفرانی خوشمزه همراه باشید.

کیک زعفرانی ساده

مواد لازم

آرد: ۲ پیمانه

شکر: ۱ پیمانه

شیر: ۳/۴ پیمانه

تخم مرغ: ۴ عدد

زعفران قاینات  ۱/۲ فنجان

روغن: ۱/۴ پیمانه

عسل: ۴ قاشق غذاخوری

پسته: ۲ قاشق غذاخوری

هل: ۱/۲ قاشق غذاخوری

وانیل:  ۱ قاشق چایخوری

بکینگ پودر: ۱ قاشق غذاخوری

گلاب: ۱ قاشق غذاخوری

 

طرز تهیه

مرحلۀ اول

زعفران صادراتی آلنج  رو بسابید، و بذارید که دم بکشه.

مرحلۀ دوم

مقداری از عسل و زعفران دم کشیده‌تون رو برای تزئین بردارید و کناری بذاریدش. (دو قاشق غذا خوری عسل و دو قاشق غذا خوری زعفران)

مرحلۀ سوم

تخم مرغ، شکر و وانیل رو با هم مخلوط کنید و خوب هم بزنید. لطفا توی ریختن وانیل دقت کنید که کیک عزیزتون تلخ نشه!

مرحلۀ چهارم

شیر، عسل، زعفران و گلاب رو به موادتون اضافه کنید و حدود ۵ دقیقه هم بزنید.

مرحلۀ پنجم

آرد رو چند بار الک کنید. و به صورت مرحله ای به موادتون اضافه کنید و هم بزنید.

مرحلۀ ششم

ظرف مورد نظر خودتون رو انتخاب کنید، کف اون رو با روغن چرب کنید، و مواد مورد نظرتون رو بریزید داخلش.

مرحلۀ هفتم

اجازه بدید فر نیم ساعت با دمای ۱۷۰ درجه گرم بشه.

مرحلۀ هشتم

کیک رو درون فر بذارید و اجازه بدید تا بپزه. حدود ۴۵ دقیقه زمان برای پختن کیک کافیه. ولی بعد ۳۵ دقیقه میتونید چک بکنید که کیک پخته یا نه. به هیچ عنوان در فر رو تا قبل از نیم ساعت باز نکنید.

مرحلۀ نهم

تا کیک پخته می شه، عسل رو گرم کنید و زعفران و خلال پسته رو بهش اضافه کنید.

مرحلۀ دهم

کیک که پخت، مخلوط عسل و زعفران و خلال پسته رو روش بریزید و تزئین کنید. کیک زعفرانی ساده شما آماده است. نوش جان!

فراموش نکنید که میتوانید با خرید زعفران از کشاورز و به کمک سایت آلنج این کیک خوشمزه را درست کنید.

کیک زعفرانی اسفنجی

مواد لازم

آرد قنادی: ۲/۵ لیوان

تخم مرغ: ۴ عدد

شکر: ۱/۵ لیوان

شیر گرم: ۲/۳ لیوان

وانیل: ۱/۲ قاشق چایخوری

روغن مایع: ۱/۲ لیوان

بکینگ پودر: ۱ قاشق چایی خوری

زعفران دم کرده ۵ قاشق غذا خوری

 

طرز تهیه

مرحلۀ اول

آرد و بکینگ پودر رو با هم قاطی کنید و دوبار الکش کنید.

مرحلۀ دوم

سفیده‌های تخم مرغ رو از زرده‌هاش جدا کنید و سفیده رو تا وقتی که کف کنه هم بزنید.

مرحلۀ سوم

سه قاشق غذا خوری شکر رو به سفیده ها اضافه کنید و اونقدر هم بزنید که موقعه برعکس کردن ظرف نریزه. بعد در یخچال قرارش بدید.

مرحلۀ چهارم

زرده های تخم مرغ رو با شکر باقی مونده و وانیل ترکیب کنید و پنج دقیقه هم بزنید. تا وقتی که کمرنگ و کش دار بشه.

مرحلۀ پنجم

شیر رو هم به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست بشه.

مرحلۀ ششم

کره رو به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست بشه.

مرحلۀ هفتم

زعفران دم کشیدۀ رو هم به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست بشه.

مرحلۀ نهم

آرد رو در دو مرحله به مواد اضافه کنید و به صورت دورانی هم بزنید.

مرحلۀ دهم

سفیده‌های تخم مرغ رو هم در سه مرحله اضافه کنید و هم بزنید.

مرحلۀ یازدهم

کاغذ روغنی رو کف ظرف مورد نظرتون بذارید و مواد کیک رو بریزید روش.

مرحلۀ دوازدهم

اجازه بدید فر ۱۵ دقیقه با دمای ۱۸۰ درجه گرم شود.

مرحلۀ سیزدهم

بعد از ۱۵ دقیقه کیک رو داخل فر بذارید. حدود ۵۵ دقیقه برای پخت کیک لازمه اما بعد از ۴۵ دقیقه می‌تونید تست کنید که پخته یا نه ولی زودتر در فر رو باز نکنید.

کیک زعفرانی اسفنجی شما آماده است. نوش جان!

فروشگاه آلنج در صادرات زعفران حرف های بسیاری برای گفتن دارد.

کیک زعفرانی خیس

مواد لازم

تخم مرغ: ۳ عدد

شکر: ۱.۵ پیمانه

شیر: ۱/۲ پیمانه

گلاب: ۱/۲ پیمانه

روغن: ۱/۲ پیمانه

آرد: ۲.۵ پیمانه

بکینگ پودر: ۲ قاشق چای خوری

زعفران دم کرده ۱/۴ پیمانه

وانیل: ۱/۸ قاشق چای خوری

 

مواد لازم برای شربت کیک :

آب: ۱/۴ پیمانه

شکر: ۲ قاشق غذا خوری

پودر هل: ۱/۸ قاشق چای خوری

 

طرز تهیه

مرحلۀ اول

تخم مرغ ها و وانیل رو درون ظرفی هم بزنید.

مرحلۀ دوم

شکر رو کم کم اضافه کنید و هم بزنید تا وقتی که کشدار بشه.

مرحلۀ سوم

زعفران دم کشیدۀ اصلی رو که خریداری کردید رو به مواد اضافه کنید و چند دقیقه دیگه هم بزنید تا رنگ بگیره.

مرحلۀ چهارم

روغن، گلاب و شیر رو جدا جدا به مواد اضافه کنید و هم بزنید.

مرحلۀ پنجم

آرد رو با بکینگ پودر الک کنید و کم کم به مواد اضافه کنید و همش بزنید.

مرحلۀ ششم

ظرف مورد نظر خودتون رو چرب کنید و کاغذ روغنی کف ظرف پهن کنید. و بعد مواد کیکتون رو توش بریزد.

مرحلۀ هفتم

به مدت ۴۵ دقیقه کیک رو توی فر، با دمای ۱۸۰ درجه بذارید که بپزه.

 

طرز تهیه شربت برای کیک خیس زعفرانی

مرحلۀ اول

نوبتیم که باشه نوبت درست کردنه شربت خوشمزه برای کیک خیسمونه. آب شکر و پودر هل رو روی شعله بذارید تا کمی غلیظ بشه.

مرحلۀ دوم

روی سطح کیک سوراخ های کوچیک کوچیک درست کنید و به اندازه کافی روش شربت بریزید. البته حواستون باشه که یه وقت شربت زیادی نریزید که خدای نکرده کیکتون خمیر بشه و تمام زحماتتون از بین بره.

کیک زعفرانی خیس شما آماده است. نوش جان!

برای آشنایی بیشتر با قیمت زعفران به سایت آلنج مراجعه کنید.

کیک زعفرانی با ماست

مواد لازم

تخم مرغ: ۴ عدد

روغن مایع: ۱ پیمانه

ماست: ۳/۴پیمانه

آرد سفید قنادی:  ۲ پیمانه

بیکینگ پودر: ۲ قاشق چای خوری

شکر: ۱ پیمانه

زعفران دم کرده: ۴ قاشق چای خوری

 

طرز تهیه

مرحلۀ اول

آرد و بکینگ پودر رو با هم الک کنید و کناری بذارید.

مرحلۀ دوم

تخم‌مرغ‌ها رو همراه با شکر بزنید تا کشدار بشه.

مرحلۀ سوم

روغن، ماست و زعفران رو اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط بشن.

مرحلۀ چهارم

آرد و بکینگ پودر الک شده رو کم کم اضافه کنید و با لیسک یا کفگیر به صورت دورانی هم بزنید.

مرحلۀ چهارم

فر رو روی دمای ۱۸۰ بذارید که یه ربع ساعت گرم بشه.

مرحلۀ پنجم

کف ظرف مورد نظرتون روغن بمالید و مواد کیک رو توش بریزد. بعد داخل فر از قبل گرم شده قرار بدید و ۴۰ تا ۵۰ دقیقه بهش فرصت پخت بدید. کیک زعفرانی و ماست شما آماده است. نوش جان!

به پایان رسید این دستور ، کیک های زعفرانی هنوز باقی هستن! بله این دستور هم تموم شد. وقت اون رسیده که دست به کار بشید. راستی اگر دوست دارید دسر‌های زعفرانی بیشتری یاد بگیرید، سری به مقاله دسر های زعفرانی ما هم بزنید.

مثه همیشه خوشحال میشیم اگه نظرات خودتونو با ما به اشتراک بذارید و بهمون بگید کدوم کیک زعفرانی، کیک مورد علاقۀ شماست؟ من که خودم کیک زعفرانی خیس رو خیلی دوست دارم!

دستور پخت کیک زعفرانی

مرحله اول

برای تهیه کیک زعفرانی ساده ابتدا آرد را به همراه بکینگ پودر مخلوط می کنیم، سپس دو مرتبه الک می کنیم و کنار می گذاریم. در ادامه زرده ها و سفیده های تخم مرغ را با دقت کامل جدا می کنیم و سفیده ها را داخل یک کاسه مناسب می ریزیم.

مرحله دوم

سفیده هایی تخم مرغ را با دور تند همزن به اندازه ای می زنیم که کف کند، سپس ۳ قاشق غذاخوری از شکر را به سفیده تخم مرغ اضافه می کنیم و به اندازه هم می زنیم که سفیده کاملا فرم بگیرد و زمانی که ظرف را بر گرداندیم نریزد.

مرحله سوم

حالا سفید فرم گرفته را در یخچال قرار می دهیم و زرده های تخم مرغ را به همراه باقیمانده و وانیل به مدت ۵ دقیقه هم می زنیم تا کرم رنگ و کشدار شود. در ادامه شیر را اضافه می کنیم و ۳۰ ثانیه هم می زنیم تا با دیگر مواد یکسان شود.

مرحله چهارم

در این مرحله زعفران دم کرده را اضافه می کنیم و در حدی می زنیم که با دیگر مواد یکدست شوند. در ادامه روغن مایع را اضافه کرده و ۳۰ ثانیه دیگر مواد را هم میزنیم. حالا همزن را کنار می گذاریم و آرد را در دو مرحله به مواد اضافه می کنیم.

مرحله پنجم

در این مرحله مواد را به صورت دورانی مخلوط می کنیم تا آرد با دیگر مواد یکدست شود. در ادامه سفیده های تخم مرغ را در سه مرحله به مواد اضافه می کنیم و به آرامی هم می زنیم تا پف سفیده های تخم مرغ نخوابد.

مرحله ششم

در این مرحله قالب مورد نظرمان را با کاغذ روغنی یا روغن جداکننده کیک پوشش می دهیم سسپ مایه کیک را داخل قالب می ریزیم و سه مرتبه محکم به کف کار می کوبیم تا هوای اضافی موجود در مایه کیک خارج شود.

مرحله هفتم

حالا قالب را داخل فری که از ۱۵ دقیقه قبل با حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن کرده ایم قرار می دهیم تا کیک آماده شود. برای اماده شد این کیک حدود ۴۵ تا ۵۵ دقیقه زمان نیاز است که پس از گذشت ۴۵ دقیقه می توانیم با خلال دندان کیک را تست کنیم.

مواد لازم برای تهیه کیک باقلوایی زعفرانی

زمان پخت60

بیکینگ پودربیکینگ پودر

تخم مرغ سه عدد

شیر کم‌ چرب دو سوم پیمانه

پودر نارگیل یک ‌دوم پیمانه

وانیل یک ‌چهارم قاشق چای‌ خوری

آرد سفید دو پیمانه

شکریک پیمانه

روغن یک ‌سوم پیمانه

بهترین طرز تهیه کیک باقلوایی زعفرانی

معمولاً در بیشتر مهمانی ها و مراسم ها انواع مختلف کیک و شیرینی برای پذیرایی از مهمان ها تهیه می شود که برای تهیه آن ها یا به قنادی ها مراجعه می کنید و یا خودتان داخل خانه دست به کار می شوید و یک کیک یا شیرینی خوشمزه تهیه می کنید.

یکی از انواع کیک هایی که طعم بسیار لذیذی دارد و به راحتی می‌ توانید آن را در خانه تهیه کنید کیک باقلوایی زعفرانی است که در کنار یک لیوان نوشیدنی یا یک چای، یک میان وعده لذت بخش را برای شما فراهم می کند.

 

دستور تهیه کیک باقلوا

در اولین مرحله برای تهیه کیک باقلوا باید دمای فر را روی 180 درجه سانتیگراد تنظیم کنید تا فضای داخلی آن برای قرار دادن محتویات کیک آماده شود.

سپس باید درون یک کاسه تخم مرغ و وانیل بریزید و آنها را هم بزنید تا دو برابر حجم اولیه شوند. بعد از این که حجم آنها زیاد شد به صورت تدریجی و مرحله ای شکر را به آنها اضافه کنید و این بار با دور متوسط همزن محتویات را هم بزنید که مایه حاصله کشدار باشد.

اکنون روغن را اضافه کنید و مجددا آن را هم بزنید و بعد شیر را اضافه کنید و باز هم محتویات را هم بزنید.

داخل یک کاسه جدا بکینگ پودر و آرد را مخلوط کنید و مقداری هم نمک به آن اضافه کنید و بعد آرد را روی مواد الک کنید و پوست نارگیل را هم به آن اضافه کنید و با همزن مخلوط کنید تا یکدست و نرم شود.

در مرحله بعدی باید کف قالب کیک را با استفاده از یک قلم مو با روغن چرب کنید و کمی آرد بپاشید و مایه کیک را درون قالب بریزید و حدود 40 دقیقه قالب‌ کیک به همراه محتویات آن را درون فر قرار دهید.

طرز تهیه انواع غذا با گوجه ساده

طرز تهیه 8 نوع غذا با گوجه، از طبخ این غذاها لذت ببرید

تهیه انواع غذا با گوجه فرنگی بین ایرانیان طرفدار زیادی دارد شما می توانید از آب گوجه فرنگی ، پوره گوجه فرنگی یا گوجه فرنگی خرد شده برای تهیه سس ها یا طعم دادن به انواع غذاها استفاده کنید.

برای تهیه غذا با آب گوجه فرنگی می توانید آب گوجه فرنگی را به انواع خورش ها و سوپ ها یا سالاد زمستانی اضافه نمایید و از مزه آن لذت ببرید. برای تهیه غذا با گوجه فرنگی  و قارچ میتوانید سس ماکارونی را از ترکیب گوجه فرنگی و قارچ تهیه کنید یا به استانبولی قارچ تفت داده شده اضافه کنید یا اسلایس های قارچ را به انواع املت بیفزایید.

برای تهیه غذا با گوجه فرنگی کال می توانید گوجه کال یا کوجه فرنگی سبز را در ترشی و شوری بیندازید یا به طور مستقیم  در ترکیب انواع غذا استفاده کنید.

برای تهیه انواع غذا با گوجه فرنگی خشک دستتان کاملا باز است شما می توانید از گوجه خشک خرد شده در ترکیب انواع سوپ ، انواع پلو و انواع خورش یا تزئین سالاد استفاده کنید. از پودر گوجه خشک هم میتوانید به عنوان طعم دهنده در انواع سس ها و غذاها بهره مند شوید.

سوپ گوجه فرنگی

مواد لازم سوپ گوجه فرنگی

برای 4 نفر

زمان آماده سازی 5 دقیقه

زمان پخت 30 دقیقه

 گوجه فرنگی خرد شده    2 لیوان
پیاز  2 عدد
سیر   5 حبه
روغن زیتون  5 قاشق غذاخوری
 نان تست خرد شده 4 عدد
آب مرغ  2 لیوان
 سبزی ریحان یا پونه کوهی  1 قاشق چایخوری

 

غذا با گوجه فرنگی – طرز تهیه سوپ گوجه فرنگی

طرز تهیه سوپ گوجه فرنگی

پیاز را خرد کنید و به همراه روغن زیتون تفت دهید تا سبک شود.

سیر خرد شده را اضافه کنید و تفت دهید.

گوجه فرنگی ها را  از قبل 1 دقیقه در آب جوش بیندازید و سپس در آب سرد بیندازید و پوست بگیرید و خرد کنید و به تابه اضافه کنید و چند دقیقه تفت دهید.

آب مرغ ، ریحان یا پونه ، نمک و فلفل را اضافه کنید و حرارت را زیاد کنید تا سوپ به جوش بیاید.

در قابلمه را ببندید و شعله را کم کنید و اجازه دهید 25 دقیقه به آرامی بجوشد.

نان تست را به شکل مکعبی خرد کنید و در تابه چند قاشق روغن زیتون بریزید و هر دو طرف نان ها را با حرارت ملایم تفت دید تا ترد و طلایی شوند.

نان تست را به قابلمه اضافه کرده  5 دقیقه دیگر به پخت ادامه دهید.

حرارت را خاموش کرده و بعد از 10 دقیقه سوپ گوجه فرنگی را سرو نمایید و با ریحان و پنیر پارمزان تزئین کنید.

در صورتی که تمایل دارید نان ها ترد باشند بعد از سرو برای  تزئین روی سوپ از آن ها استفاده کنید.

املت گوجه فرنگی

مواد لازم املت گوجه فرنگی

برای 1 نفر

زمان آماده سازی 5 دقیقه

زمان پخت 10 دقیقه

تخم مرغ  2 عدد
گوجه فرنگی کوچک  1 عدد
پیاز خرد شده   1/4 پیمانه
روغن برای سرخ کردن  به میزان لازم
نمک و فلفل  به میزان لازم

غذا با گوجه فرنگی – طرز تهیه املت گوجه فرنگی

طرز تهیه املت گوجه فرنگی

پیاز و گوجه فرنگی را به صورت نگینی خرد کنید.

پیاز را با کمی روغن روی حرارت ملایم به مدت 5 دقیقه تفت دهید تا طلایی شود.

گوجه فرنگی را اضافه کرده و چد دقیقه دیگر تفت دهید تا آب گوجه ها کشیده شود.

در صورتی که تمایل دارید گوجه ها کاملا له شوند میتوانید در ظرف را بگذارید و شعله را کم کنید تا مدت زمان بیشتری بپزد.

هر از گاهی گوجه را هم بزنید و با پشت قاشق له کنید.

تخم مرغ ها را در کاسه ای بشکنید و نمک و فلفل بزنید و هم بزنید تا یکدست شود و سپس به گوجه ها اضافه کنید و صبر کنید تا کاملا بپزد.

دمی با گوجه خشک

مواد لازم دمی با گوجه خشک

برای 4 نفر

برنج   ۲ پیمانه
 گوجه خشک پنجاه گرم
پیاز یک عدد
رب گوجه فرنگی   2 قاشق غذاخوری
نمک و زردچوبه و روغن  به میزان لازم

 

غذا با گوجه فرنگی خشک – طرز تهیه دمی با گوجه فرنگی خشک

طرز تهیه دمی با گوجه خشک

برای تهیه غذا با گوجه فرنگی خشک ، برنج را از 2 ساعت قبل در آب و نمک خیس کنید.

پیاز را خرد کرده در روغن تفت دهید و زردچوبه را به آن اضافه کنید.

گوجه خشک خرد شده را به همراه رب گوجه فرنگی به پیاز اضافه کرده و تفت دهید تا رنگ بیندازد.

برنج را درون قابلمه ریخته و به اندازه 1 بند انگشت بالاتر از برنج آب اضافه کرده و متناب با ذائقه خودتان نمک اضافه کنید.

روی حرارت متوسط اجازه دهید برنج به جوش آید و آبش کشیده شود.

مایه گوجه و پیاز را اضافه کرده و در قابلمه را بگذارید و شعله را کم کرده و زیر قابلمه شعله پخت کن بگذارید و اجازه دهید نیم ساعت تا 45 دقیقه دم بکشد.

در صورت تمایل می توانید دمی گوجه را به همراه مرغ یا گوشت یا سالاد سرو نمایید.

در صورت تمایل می توانید در مرحله آخر قبل از دم گذشتن برنج ، لوبیا سبز تفت داده شده یا سیب زمینی مکعبی خرد شده و تفت داده شده یا گوشت چرخ کرده تفت داده شده به مواد اضافه کنید

غذا با گوجه فرنگی کال

مواد لازم خوراک گوجه کال و برنج

 گوجه فرنگی سبز  متوسط    5 عدد
گوجه فرنگی قرمز توسط  1 عدد
فلفل سیز متوسط   3 عدد
کره  1 قاشق
برنج 1 قاشق
آب  تقریبا 1 استکان
 نمک و فلفل سیاه  به میزان لازم

طرز تهیه خوراک گوجه کال و برنج

برای تهیه این غذا با گوجه فرنگی کال ،گوجه کال و سیر را بشویید و به 4 – 6 تکه تقسیم کنید.

در تابه ای بزرگ 1 قاشق غذاخوری کره بریزید و روی حرارت بگذارید ذوب شود.

پیاز ریز خرده شده و فلفل سبز خرد شده را اضافه کرده 2 دقیقه تفت دهید.

1 عدد گوجه فرنگی قرمز را ریز خرد کرده و اضافه کنیدو 1 دقیقه تفت دهید.

روی مواد قابلمه قاچ های گوجه کال را بچینید و برنج را بشویید و رویشان بریزید و سپس نمک ، فلفل و 1 استکان آب اضافه کرده و اجازه دهید بپزند و نرم شوند.

خوراک گوجه فرنگی و سیب زمینی

مواد لازم خوراک گوجه فرنگی و سیب زمینی

گوجه فرنگی   4 عدد
 سیب زمینی متوسط  2 عدد
پیاز متوسط   1 عدد
روغن   به میزان لازم
 زردچوبه ، نمک و فلفل   به میزان لازم
ریحان  به میزان لازم
پودر کنجد تفت داده شده  به میزان لازم

 

طرز تهیه خوراک گوجه فرنگی و سیب زمینی

طرز تهیه خوراک گوجه فرنگی و سیب زمینی

این غذا با گوجه فرنگی و سیب زمینی ، ساده ترین غذایی است که می توانید  با گوجه فرنگی تهیه کنید و با کمترین مواد ممکن یک غذای سبک و خوشمزه می توانید میل نمایید.

پیاز را نگینی خرد کرده و با کمی روغن و زردچوبه تفت دهید.

سیب زمینی را معکبی ریز خرد کنید و به تابه اضافه کنید.

گوجه را ریز خرد کرده داخل تابه بریزید.

به اندازه لازم نمک و فلفل روی گوجه ها بپاشید.

ر تابه را بگذارید و اجازه دهید سیب زمینی ها با حرارت ملایم با آب گوجه بپزندو نرم شود.

یکی دو بار به آرامی مواد را زیر و روی کنید و اجازه دهید آب گوجه کاملا کشیده شود.

روی خوراک سیب و گوجه در صورت تمایل مقداری پودر کنجد بپاشید و با برگ های تازه ریحان تزئین کنید.

خوراک سیب و گوجه را به همراه پیاز تازه ، ریحان تازه و نان سرو نمایید.

غذا با گوجه فرنگی و قارچ

مواد لازم املت گوجه فرنگی و قارچ

 گوجه فرنگی سفت  ۴ عدد
تخم‌مرغ به دمای محیط رسیده  ۴ تا ۵ عدد
پیاز متوسط ۱ عدد
قارچ اسلایس شده ۱ پیمانه
فلفل دلمه‌ای متوسط   ۴/۱ عدد
لیمو ترش تازه  ۱ قاشق غذاخوری
سیر تازه ۲ حبه
پیازچه  ۴ عدد
رب گوجه فرنگی ۱ قاشق غذاخوری
جعفری تازه ۲ قاشق غذاخوری
شنبلیله تازه ۱ قاشق غذاخوری
فلفل قرمز تند به میزان لازم
آویشن ۲/۱ قاشق چایخوری
پاپریکا ۲/۱ قاشق چایخوری
زردچوبه ۱ قاشق چایخوری
کره ۱ قاشق غذاخوری
روغن مایع به میزان لازم
فلفل سیاه به میزان لازم
نمک به میزان لازم

 

طرز تهیه املت گوجه فرنگی و قارچ

طرز تهیه املت گوجه فرنگی و قارچ

این غذا با گوجه فرنگی و قارچ به دلیل ترکیب فوق العاده ادویه هایی که دارد ، طعم و عطری دل انگیز و بی نظیر دارد.

فلفل دلمه را ریز خرد کنید.

پوست گوجه فرنگی را بگیرید و به صورت حبه قندی خرد کنید.

پیازچه ها را هم خرد کنید.

تابه را روی حرارت بگذارید تا گرم شود و سپس کره و روغن مایع را اضافه کنید و صبر کنید تا کاملا داغ شود.

فلفل سیاه را به روغن داغ اضافه کرده مخلوط نمایید.

گوجه فرنگی و شنبلیله خرد شده را اضافه کرده و صبر کنید آب گوجه ها کشیده شود.

قارچ ها را ورقه ای خرد کرده با کمی کره تفت دهید و به عمراه سیر رنده شده و پیاز سرخ شده به گوجه اضافه کنید.

پاپریکا ، آویشن ، زردچوبه ، فلفل دلمه و جعفری خرد شده را اضافه کرده دوباره مخلوز نمایید.

نمک را به میزان دلخواهتان اضافه کرده و در نهایت برای خوش رنگ تر شدن املت 1 قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی به مواد بیفزایید.

وقتی دوباره املت به روغن افتاد 1 قاشق غذاخوری آبلیموی تازه اضافه کرده و در آخر تخم مرغ ها را اضافه کنید و اجازه دهید 2 دقیقه بماند تا کمی خودش را بپیرد و سپس هم بزنید.

اجازه دهید املت 3 دقیقه دیگر روی حرارت ملایم بماند و در نهایت شعله را خاموش کرده و پیازچه و فلفل تند خرد شده را رویش بریزید و سرو نمایید.

درصورتی که میخواهید تخم مرغ ها را هم نزنید بعد از شکستن تخم مرغ ها روی املت در ظرف را ببندید و به اندازه دلخواهتان تخم مرغ ها را بپزید.

خورش مرغ ترش با پوره گوجه فرنگی

مواد لازم خورش مرغ ترش با پوره گوجه فرنگی

 

ران یا سینه ی مرغ   1 عدد
کره 50 گرم
پوره گوجه پخته 3 فنجان
قوام نارنج 1 قاشق چایخوری
 آب غوره 1 فنجان
آب قلم به میزان لازم(حدودا 10 قاشق غذاخوری)
سیر 4 حبه
پیاز متوسط 1 عدد
نمک, فلفل , زردچوبه به میزان لازم
پودر لیمو عمانی 1 قاشق غذاخوری
فلفل دلمه ای جهت طعم دهي به خورشت 1 عدد
روغن به میزان لازم

 

غذا با پوره گوجه فرنگی

طرز تهیه خورش مرغ ترش با پوره گوجه فرنگی

برای تهیه این غذا با پوره گوجه فرنگی باید قبل از تهیه خورش پوره گوجه فرنگی را بپزید.

مرغ را با سیر ، آب قلم و یک و نیم لیوان آب به مدت 45 دقیقه روی حرارت متوسط بپزید.

برای تهیه سس خورش پیاز را رنده کرده و با کره ، روغن ، زردچوبه ، نمک و پودر لیمو عمانی در ظرفی دیگر تفت دهید تا رنگ پیاز تغییر کند.

رب گوجه و فلفل دلمه و پوره گوجه را اضافه کنید و اجازه دهید روی شعله کم بپزد تا بوی خامی گوجه گرفته شود.

بعد از اتمام پخت مرغ ، آب مرغ  را به سس اضافه کنید تا کامل بپزد.

روی دو طرف مرغ مخلوط نمک و زردچوبه بپاشید و در روغن سرخ کنید تا کاملا طلایی شود. شعله را کم کنید و در ظرف را بگذارید تا به آرامی سرخ شود.

مرغ سرخ شده را داخل سس بگذارید ، آبغوره و فلفل را اضافه کنید و اجازه دهید خورش جا بیوفتد.

زمان پخت این غذا با پوره گوجه فرنگی حدود 3 ساعت طول می کشد.

غذا با گوجه فرنگی و مرغ

مواد لازم خورش بادمجان و گوجه با مرغ

 ران مرغ   2 عدد
 رب  به میزان لازم
 پیاز  1 عدد
  بادمجان  1 عدد
 گوجه فرنگی 2 عدد
  گوجه فرنگی 2 عدد
 نمک،فلفل،زردچوبه به میزان لازم
روغن به میزان لازم
 کره 50 گرم

 

طرز تهیه خورش بادمجان و گوجه با مرغ

طرز تهیه خورش بادمجان و گوجه با مرغ

برای تهیه این غذا با گوجه فرنگی و مرغ بهتر است به جای روغن از کره استفاده کنید تا طعم بهتری داشته باشد.

بادمجان ها را پوست بگیرید و از وسط قاچ کنید و روی سینی بچینید و نمک بزنید و اجازه دهید بماند و تلخی اش گرفته شود.

کره را از یخچال بیرون بگذارید تا نرم شده به دمای محیط برسد.

روغن را در تابه بریزید و روی حرارت بگذارید تا داغ شود سپس کره را اضافه کنید تا ذوب شود.

تکه هار مرغ را داخل تابه با حرارت ملایم سرخ کنید تا هر دو طرفش طلایی و برشته شود و از تابه خارج کنید.

پیاز رنده شده را در  همان تابه سرخ کنید سپس رب به آن اضافه کرده و به همراه نمک ، فلفل و زردچوبه تفت دهید .

آب و مرغ را اضافه کرده و در تابه را بگذارید تا یک ساعت روی حرارت ملایم بپزد.

بادمجان و گوجه را سرخ کنید و در 5 دقیقه آخر به خورش اضافه کنید.

 

منبع: بیتوته

طرز تهیه انواع ترشی هندی

خوشمزه ترین ترشی های هندی که دهانتان را آب می اندازد

ترشی هندی از جمله ترشی های تند و پر از ادویه است که در تمام دنیا پرطرفدار است یکی از معروف ترین ترشی های هندی ، ترشی انبه است که شما میتوانید به سادگی در خانه تهیه نمایید.

ترشی هندی با ادویه زیادش شناخته می شود ، ترشی هندی قرمز ، ترشی هندی فلفل و ترشی هندی انبه جزو معروف ترین ترشی های هندی محسوب می شود. انواع ترشی هندی از این نظر که ادویه های متعددی دارند و معمولا بسیار تند تهیه می شوند طعمی متفاوت و جالب دارند البته شما میزان تندی ترشی هندی خانگی را می توانید متناسب با ذائقه خودتان تنظیم کنید.

ترشی هندی قرمز

مواد لازم ترشی هندی قرمز

گوجه‌فرنگی شسته، قاچ شده و خشک شده ۵۰۰ گرم
پودر فلفل قرمز تند ۲ قاشق غذاخوری
پودر خردل ۱ قاشق مرباخوری
پودر تخم شنبلیله ۱ قاشق مرباخوری
نمک دریا پودر شده ۱ قاشق غذاخوری
روغن کنجد ۱۵۰ میلی‌لیتر
آنقوزه پودر شده ۱ قاشق مرباخوری (از عطاری یا ادویه فروشی تهیه کنید)
عصاره تمبر هندی ¾ فنجان

 

طرز تهیه ترشی هندی قرمز

طرز تهیه ترشی هندی قرمز

این ترشی هندی را به نام ترشی تمبرهندی یا ترشی گوجه هندی هم می شناسند.

برای تهیه عصاره تمبر هندی ، تمبر هندی را در آب گرم حل کنید و هسته های ان را جدا کرده و سپس محلول بدست آمده را از صافی رد کنید.

حالا برای تهیه ترشی گوجه فرنگی هندی روغن کنجد را در تابه روی حرارت گرم کنید و پودر آنقوزه را اضافه کرده و 10 ثانیه هم بزنید.

گوجه فرنگی که ریز خرد شده را اضافه کنید.

عصاره تمبر هندی ، نمک و فلفل قرمز تند را اضافه کنید.

مخلوط را هر از گاهی روی حرارت ملایم هم بزنید تا آب گوجه کاملا کشیده شود و رنگش تغییر کند.

زمانی که مخلوط شروع به قل زدن کرد پودر خردل را اضافه کده مخلط کنید و بعد از 1 دقیقه شعله راخاموش نمایید و بعد از سرد شدن ترشی هندی را در شیشه تمیز بریزید.

ترشی هندی تند

مواد لازم ترشی هندی تند

هویج ۱/۲ کیلو
گل کلم ۱ کیلو
کرفس ۲ لیوان
رب گوجه ۴ قاشق غ
سرکه به مقدار لازم
فلفل قرمز تند ۶ عدد
نمک و زردچوبه به مقدار لازم
سبزی ساطوری معطر ۱ فنجان
بیشتر بخوانید:  طرز تهیه سالاد هندوانه و خیار

طرزتهیه ترشی هندی تند

هویج و کرفس را بشویید و بعد از خرد کردن در آب نمک و کمی زردچوبه جوش بدهید تا کمی نرم شوند سپس آبکش کنید و صبر کنید آب اضافه شان کاملا برود.

همه سبزیجات را ساطوری و ریز خرد کنید و مخلوط نموده داخل شیشه تمیز بریزید.

سرکه را با رب گوجه مخلوط کرده و روی مواد را پر کنید.

در شیشه را ببندید و اجازه دهید ترشی هندی تند شما به مدت 2 هفته در محلی سرد بماند و جا بیوفتد.

ترشی فلفل هندی

مواد لازم ترشی فلفل هندی

فلفل سبز تند و قلمی 7 عدد
سیر 4 حبه
آبلیمو 1 لیوان
زیره سبز 2 قاشق غذاخوری
نمک به مقدار لازم

 

طرز تهیه ترشی فلفل هندی

طرز تهیه ترشی فلفل هندی

فلفل ها را به صورت حلقه ای و اریب خرد کنید.

سیر را ساطوری کرده خرد کنید.

کمی روغن زیتون در تابه ریخته سیر را به همراه فلفل به تابه اضافه کرده 2 دقیقه تفت دهید.

زیره را اضافه کرده مخلوط نمایید.

آبلیمو را به همراه کمی نمک اضافه کرده و بعد از یک دقیقه هم زدن مواد را داخل شیشه تمیز بریزید و درش را ببندید و اجازه دهید جا بیوفتد.

ترشی هندی انبه

مواد لازم ترشی هندی انبه

انبه یک انبه متوسط (نرسیده)
سنگ نمک خرد شده ۲۰ گرم
تخم شنبلیله یک قاشق چای خوری
دانه خردل سیاه یک قاشق چای خوری
زیره سبز یک قاشق چای خوری
فلفل قرمز تند خشک ۱۰ تا ۱۲ عدد
انکوژه یا انقوزه ۵ گرم (یک نوع صمغ)

 

طرز تهیه ترشی هندی انبه

طرز تهیه ترشی هندی انبه

انبه سبز و نرسیده را به صورت نگینی درشت 2 سانتی متری خرد کنید و در کاسه ای بزرگ بریزید.

روی انبه خرد شده نمک بپاشید و هم بزنید تا کاملا به نمک آغشته شوند.

روی کاسه را با یک پارچه تمیز بپوشانید و یک هفته در برابر آفتاب قرار دهید.

هر روز با تکان دادن کاسه ، انبه ها را زیر و رو کنید.

بعد از یک هفته انبه ها تغییر رنگ داده و به رنگ خیارشور در می آیند.

بیشتر بخوانید:  دو روش پخت قارچ سوخاری

همه ادویه ها را به جز فلفل قرمز در تابه بدون روغن تفت دهید تا کمی تغییر رنگ بدهند. صبر کنید ادویه ها کاملا سرد شوند و سپس آسیاب کنید.

در یک تابه دیگر کمی روغن کنجر بریزید و فلفل خشک قرمز را تفت دید. دانه خردل سیاه را هم به همین ترتیب اضافه کرده تفت دهید تا شروع به ترکیدن کند و سپس انبه هایی که یک هفته زیر آفتاب استراحت کرده اند را به تابه اضافه کنید و هم بزنید تا تمام سطح انبه ها به روغن آغشته شود.

ادویه پودر شده را به انبه ها اضافه کرده هم بزنید و اجازه دهید 5 دقیقه روی حرارت بپزد.

بعد از سرد شدن ترشی انبه شما آماده مصرف است.

ترشی انبه هندی را میتوانید به مدت 4 روز در یخچال نگهداری نمایید.

در صورتی که می خواهید ماندگاری ترشی بیشتر شود می توانید مواد را در شیشه تمیز ریخته و رویش را با سرکه پر کنید و در یخچال تا 6 ماه الی 1 سال نگهداری نمایید.

ترشی تمبر هندی و بادمجان

مواد لازم ترشی تمبر هندی و بادمجان

تمبر هندی یک بسته 150 گرمی
بادمجان ریز سیصد گرم
موسیر خشک صد گرم
سیر رنده شده یک قاشق غذاخوری
سبزی معطر 8 قاشق غذاخوری
فلفل تند یک عدد
نمک یک قاشق غذاخوری
سرکه سفید نیم کیلوگرم

طرز تهیه ترشی تمبر هندی و بادمجان

1 قاشق غذاخوری نمک را با 8 قاشق غذاخوری سبزی معطر خرد شده شامل نعنا ، ترخون ، مرزه ، شوید و جعفری و سیر رنده شده و فلفل خد شده را مخلوط نمایید.

بادمجان را با پوست یا بدون پوست خرد کنید و به مدت 10 دقیقه با 1 لیوان آب و 1 لیوان سرکه بجوشانید تا نرم شود.

یک بسته تمبر هندی که معادل 150 گرم است را با 2 لیوان آب مخلوط نموده و حل کنید و سپس دانه هایش را جدا کرده و از صافی رد کنید.

بادمجان ، موسیر خشک و ترکیب سبزیجات را لا به لا در شیشه بریزید و عضاره تمر هندی و سرکه را مخلوط کرده روی مواد را با این ترکیب پر کنید.

در شیشه را ببندید و اجازه دهید ترشی به مدت یک هفته در دمای اتاق جا بیوفتد.

 

منبع: بیتوته

طرز تهیه انواع فاج شکلاتی

شیرینی فاج شکلاتی

طرز تهیه فاج شکلاتی فرانسوی خانگی ساده و سریع

فارج شکلاتی ، یک شیرینی شکلاتی بسیار خوشمزه و نرم و لطیف است که می توانید به صورت فاج شکلاتی ساده ، فاج شکلاتی مغز دار که دارای انواع مغزها و خشکبار است و فارج شکلاتی بیسکویتی ، به سادگی آن را تهیه کنید.

فاج شکلاتی چیست؟

فاج ( به انگلیسی : Fudge) شیرینی ای است که از ترکیب شکر ، کره و شیر تهیه می شود و تا دمای 116 درجه سلسیوس یا 24 درجه فارنهایت حرارت داده شده و سپس هم می زنند تا حرارتش را از دست داده و حالتی نرم و کرم مانند پیدا کند. به این مایع نرم می تواند تکه های ریز میوه یا آجیل اضافه کرد.

برای تهیه فاج شکلاتی بهتر است از دماسنج آبنبات سازی استفاده کنید که حرارت به اندازه باشد. زمینی که مخلوط شکر شیر و کره به دمای 224 درجه فارنهایت برسد  ( این دما روی دماسنج آبنبات سازی به مرحله توپ نرم یا soft-ball stage نام گذاری شده است ) اگر کمی از شربت را در آب یخ بیندازید به فرم توپ نرم در می اید و بادست قابل فرم دادن است.

حرارت را در این مرحله خاموش می کنند و اجازه می دهند که دما به 100 درجه فارنهایت برسد ، در این مرحله طعم دهنده های دیگر مثل شکلات ، کره بادام زمینی ، اسانس نعنا ، زنگ خوراکی ، باتراسکاچ یا غیره را به مواد اضافه می کنند و اینقدر هم می زنند تا فرمی نرم و کشی و جامد پیدا کند.

نکته مهم برای تهیه فاج این است که باید زمان کافی برای خنک شدن شربت بگذاریم تا کریستال های ریز شکر تولید شود در صورتی که بخوهیم به کار سرعت بدهیم و مواد را کم هم بزنیم یا سریع سردشان کنیم کریستال های درشت شکر در بافت فاج تولید می شود که باعث می شود نتیجه نهایی سفت و شنی شود.

از آن جایی که تهیه فاج شکلاتی به صورت سنتی کاری سخت و زمان بر است و نیاز به مهارت حرفه ای دارد قسمت شربت سازی اولیه در دستور تهیه های خانگی حذف می شود و شیر عسلی یا کرم مارشمالو یا شربت ذرت یا گلوکز را جایگزین آن می کنند.

در واقع فاج بافتی فشرده و مرطوب مانند تافی دارد . تنها تفاوتی که بین تهیه فاج و کارامل وجود دارد حرارت کمتر در روند تهیه فاج است.

دستور تهیه فاج شکلاتی ساده خانگی بسیار راحت است و نیاز به هیچ ابزاری از جمله همزن برقی و فر ندارد.

فاج شکلاتی ساده

مواد لازم فاج شکلاتی ساده

 

  شیرعسلی غلیظ  400 گرم
کره خرد شده  100 گرم
  شکلات تخته‌ای تلخ خرد شده 300 گرم

 

 

طرز تهیه فاج شکلاتی ساده

طرز تهیه فاج شکلاتی ساده

شیر عسلی و کره را روی حرارت بگذارید و 15 دقیقه هم بزنید تا زمانی که رنگش قهوه ای شود و غلظتش به حدی برسد که مواد از دیواره ظرف جدا شوند سپس شعله را خاموش کرده و شکلات خرد شده را به مواد اضافه کنید و مدام هم بزنید تا ذوب شود.

کف قالب دلخواهتان را با فویل پوشانده و مواد را داخلش بریزید و صاف کنید و به مدت 3 ساعت در یخچال بگذارید تا سرد شود و سپس روی میز کار منتقل کرده و برش بزنید.

برای تهیه فاج شکلاتی مغز دار می توانید انواع مغزهای دلخواهتان را بعد از ذوب شدن شکلات با مواد مخلوط نمایید. استفاده از مغز فندق برای تهیه فاج شکلاتی مغزدار بسیار پرطرفدار است و نتیجه نهایی خوشمزه تر خواهد شد.

فاج شکلاتی گردویی

مواد لازم فاج شکلاتی گردویی

 شکلات شیری  450 گرم
  شیر  400 گرم
 شکلات تلخ  50 گرم
  عصاره وانیل  1 قاشق سوپخوری
 جوش شیرین 1/2 قاشق چایخوری
گردو خرد شده   1 پیمانه

طرز تهیه فاج شکلاتی گردویی

طرز تهیه فاج شکلاتی گردویی

این فاج شکلاتی مغزدار بسیار خوشمزه و پرطرفدار است.

در صورتی که میخواهید فاج شکلاتی ساده داشته باشید میتوانید گردو را از دستور حذف کنید.

شکلات ها را خرد کنید و به همراه جوش شیرین و نمک در ظرفی مناسب بریزید.

شیر را اضافه کنید و روی حرارت بن ماری قرار دهید و 4 – 5 دقیقه با ویسک مواد را هم بزنید تا شکلات کاملا ذوب شود.

ظرف را از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید و 2 دقیقه دیگر به هم زدن ادامه دید.

گردوی خرد شده را اضافه کرده مخلوط نمایید.

مواد را تا گرم است در ظرف پیرکسی که از قبل با فویل پوشانده اید و چرب کرده اید بریزید و رویش را صاف کنید.

ظرف را به مدت 2 ساعت در یخچال قرار دهید و سپس فاج را با کمک فویل روی میز کار منتقل کرده و به صورت مربع یا مستطیلی برش بزنید.

فاج شکلاتی گردویی را در صورتی که در ظرف در بسته بدون نفوذ هوا در یخچال نگهداری کنید تا 2 هفته ماندگاری دارد.

ماندگاری فاج شکلاتی گردویی در فریزر 3 ماه است.

همیشه قبل از سرو 1 ساعت فاج را در دمای محیط قرار دهید تا نرم و قابل مصرف شود.

 

فاج شکلاتی با شیرعسل

مواد لازم فاج شکلاتی با شیرعسل

 

 خشکبار مورد علاقه  150 گرم
شیرعسلی  200 گرم
شکلات تلخ 200 گرم
کره  یک قاشق غذاخوری (15 گرم)
 پودر کاکائو  یک دوم قاشق غذاخوری
وانیل یک دوم قاشق چایخوری
نمک یک هشتم قاشق چایخوری

 

 

طرز تهیه فاج شکلاتی با شیر عسل

طرز تهیه فاج شکلاتی با شیرعسل

یک قالب لوف 10 * 20 سانتی یا یک ظرف پیرکش به همین اندازه آماده کنید. کف و دیواره های قالب را با فویل بپوشانید یا این که دیواره ها را چرب کرده و با سلفون پوشش دهید.

بهترین روش برای پوشش دادن قالب با فویل این است که ابتدا قالب را به حالت وارونه بگذارید و رویش فویل بکشیدو با دست کاملا صافش کنید تا فرم قالب را بگیرد و سپس فویل را برداشته و داخل قالب بگذارید.

تمام مواد را از یخچال خارج کنید و 2 ساعت اجازه دهید به دمای محیط برسند.

برای خشکبار می توانید با توجه به ذائقه خودتان از گردو ، فندق ، بادام ، بادام زمینی ، پسته ، کشمش ، قیسی خرد شده ، میوه های خشک خرد شده استفاده کنید.

مغز انتخابی خودتان را در سینی فر گذاشته و به مدت 50 دقیقه در فر 180 درجه تستشان کنید تا رطوبت مغزها گرفته شود.

بهتر است مغز را تا داغ است داخل حوله به هم بمالید تا پوست اضافه شان بریزد سپس به اندازه دلخواه خردشان کنید.

شکلات را تا حد ممکن خرد کرده به همراه شیر عسلی و کره در شیر جوش چدن یا تفلون بریزید و روی شعله بسیار ملایم قرار دهید و با لیسک هم بزنید ، وقتی نیمی از مواد ذوب شد پودر کاکائو و نمک را اضافه کرده و به هم زدن ادامه دهید.

زمانی که 90 درصد شکلات ذوب شد ، شیر جوش را روی میز کار بیاورید و به هم زدن ادامه دهید تا شکلات کاملا ذوب شود.

در این مرحله فاج شکلاتی کاملا حالت کشسانی پیدا کرده است.

تا مواد گرم است ، وانیل و مغزهای خرد شده را اضافه کرده و مخلوط نمایید و داخل قالب بریزید و رویش را با لیسک صاف کنید.

روی ظرف را با سلفون بپوشانید و حداقل 4 ساعت در بخچال بگذارید تا خودش را بگیرد.

قالب را از یخچال بیرون گذاشته و فاچ را به کلم فویل از قالب به روی میز کار منتقل کنیدو به صورت مکعبی برش بزنید.

اندازه استاندارد فاج شکلاتی ساده مربع های 3 سانتی است ولی شما می توانید به هر اندازه ای که دوست دارید آن ها را برش بزنید.

فاج را در ظرف دربسته بدون نفوذ هوا در یخچال نگهداری کنید و یک ساعت قبل از سرو از یخچال بیرون بیاورید تا به دمای محیط رسیده و نرم شود.

برای تهیه فاج شکلاتی مغزدار می توانید از مغز دلخواهتان در کنار اسیر خشکبار استفاده کنید.

فاج شکلاتی با بیسکویت

مواد لازم فاج شکلاتی با بیسکویت

 

کره ۱۱۰ گرم
 بیسکویت ساده ۷۰ گرم
شکلات تلخ ۳/۴ پیمانه
شیر ۱/۲ پیمانه
 شکر قهوه ای دانه ریز ۱ پیمانه
پودر نارگیل به مقدار لازم

طرز تهیه فاج شکلاتی با بیسکویت

کره و شکر را روی حرارت ملایم هم بزنید تا کزه ذوب شود سپس از روی حرارت برداشته و شکلات خرد شده را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا ذوب شوند.

در صورت تمایل 1 قاشق پودر کاکائو هم به مواد اضافه کنید.

بیسکویت ها را که به تکه های 2 سانتی خرد کرده اید را اضافه کرده مخلوط نمایید.

شیر ولرم را اضافه کنید و هم بزنید یکدست شود.

مخلوط را روی یک ورق سلفون ضخیم بریزید و به شکل یک استوانه با طول 25 سانتی متر و فطر 7 – 8 سانتی متر رول کنید.

سر و ته سلفون را محکم کنید و به مدت 3 ساعت در یخچال قرار دهید و سپس روی میز کار سلفون را باز کرده و دور تا دورش را با پودر نارگیل بپوشانید و به ضخامت 1 – 1.5 سانتی برش بزنید.

طرز تهیه فاج شکلاتی پرتزل

برای تهیه فاج شکلاتی پرتزل می توانید پرتزل خرد شده را جایگزین بیسکویت یا مغز های داخل فاج شکلاتی نمایید یا این که از ترکیب پرتزل و مغز دلخواهتان برای تهیه فاج شکلاتی پرتزل استفاده نمایید.

 

برگرفته از بیتوته

ضرب المثل جایی نمی خوابه که آب زیرش بره

ضرب المثل جالب جایی نمی خوابه که آب زیرش بره

بسیاری از حرف ها را نمیتوانیم رک و مستقیم بگوییم ، به وسیله ضرب المثل ها می توانیم به آسانی با دو پهلو حرف زدن حرف خودمان را بگوییم. یکی از چیزهایی که می تواند به جذاب تر شدن حرف های ما کمک کند همین ضرب المثل ها و استفاده از آن هاست. مثل ضرب المثل کسی جایی نمی خوابد که زیرش آب برود.

ریشه و داستان جایی نمی خوابه که آب زیرش بره

در گذشته کوچ یکی از کارهایی بود که اقوام و ایلات انجام می دادند ، آن ها از ییلاق به قشلاق می رفتند و چادر می زدند، جای زدن چادر برای خودش یک هنر محسوب می شد، باید مکانی را انتخاب می کردند که موقع باران یا طغیان رودخانه نم به زمین نرسد و خوابیدن را دشوار نکند ، عده ای که بسیار در این مورد احتیاط و توجه می کردند ، کسانی بودند که ریسک و خطر کمتری می کردند ، همین موضوع ضرب المثلی را ساخته که براساس آن آدم های با احتیاط را توصیف می کنند ، کسانی که این کار را با یشترین دقت انجام می دهند تا کمترین ریسک را داشته باشد.

ریشه و داستان ضرب المثل جایی نمی خوابه که آب زیرش برود

کاربرد ضرب المثل کسی جایی نمی خوابد که زیرش آب برود.

دو معنی و مفهوم کلی برای این ضرب المثل میتوان گفت:

– به سادگی گول نمی خورد.

– کنایه از محتاط و توجه کردن فرد.

این ضرب المثل برای فردی استفاده می شود که ساده نیست و بسیار آدم سیاستمداری است و به آسانی گول نمیخورد. می گویند نگران برادرت نباش او جایی نمی خوابد که آب زیرش بره.

همینطور از این مثل به عنوان کنایه میتوان استفاده کرد که به معنای توجه و احتیاط کردن فردی در انجام کارها. یعنی کسی که در حال انجام دادن معامله یا چیزی باشد و به راحتی گول نخورد و کلاه سرش برود.

هنگامی به کار برده می شود که فرد خیلی زرنگ و با احتیاط است و در انجام هر کاری توجه لازم را به کار می‌برد و نمی‌گذارد که فریب بخورد و در اینجا ضرب المثل طرف جایی نمی خوابه که زیرش آب‌بره گفته می‌شود و همه ما منظور این ضرب المثل را به خوبی درک میکنیم .

هنگامی که یک شخص با کسی طرح دوستی می ریزد که برای او سود نیز داشته باشد این ضرب المثل هم استفاده می‌شود.

 

منبع: بیتوته

خرید کفش مردانه از بانه با بهترین قیمت

خرید کفش از بانه بسیار به صرفه‌تر و کم هزینه‌تر ازهر جای دیگری است، زیرا کفش‌هایی که در بانه وجود دارند بدون هیچ واسطه‌ای از کشورهای خارجی خریداری میشوند و یکی دیگر از دلیل‌ها برای کم شدن هزینه کفش، خرید آن‌ها به صورت عمده میباشد که این کار قیمت نهایی کفش را بسیار کاهش میدهد و همچنین گزینه‌های انتخاب کفش را برای مشتری بیشتر میکند و مشتری با هر سلیقه‌ای میتواند کفش خود را انتخاب کند. برای درک بهتر این مطالب کافیست قیمت تمامی محصولات بانه را با دیگر فروشگاه‌ها مورد ارزیابی قرار دهید در این صورت متوجه خواهید شد چه فرقی میان شهر بانه با سایر شهرهاست.

بانه کجاست؟ بانه یک منظقه مرزی و تجاری در قسمتی از غرب ایران است این شهر در موقعیت مرزی دو کشور ایران و عراق میباشد. این شهر به دلیل وارد کردن انواع محصولات خارجی و پخش آن به داخل ایران شهرت دارد. محصولاتی که از بانه وارد ایران میشوند از کشورهایی مانند: دبی، ترکیه، چین، عراق و دیگر کشورها وارد کشورمان میشوند.‌ انواع اجناس خارجی که وارد ایران میشوند اعم از: پوشاک، انواع لوازم اداری و برقی، لوازم خانگی، لوازم تحریر، موبایل‌و… از طریق بانه به ایران وارد میشوند.

خرید عمده کفش از بانه

در شهر بانه بیشتر اجناس به صورت عمده به فروش میرسد و بخش کمی از محصولات را به صورت تکی به فروش میرسانند. البته که بیشتر این خریدها به صورت آنلاین واز راه دور انجام میشود. به این صورت که شما که خریدار هستید با فروشندگان بانه تماس میگیرید و محصول را انتخاب کرده و به صورت آنلاین خریداری میکنید. این نوع خریدها به دلیل کم شدن هزینه‌های مشتری بسیار رواج پیدا کرده است.

شهر بانه یک منطقه تجاری میباشد و انواع فروشگاه‌ها در این شهر وجود دارند که بیشتر این فروشگاه‌ها پوشاک میباشند اما تعداد زیادی نمونه در آنجا قرار نداده‌اند چون بیشتر این فروشگاه‌ها به صورت عمده اجناس خود را به فروش میرسانند یکی از اجناسی که در بانه زیاد به فروش میرسد کفش‌ است که هم به صورت عمده و هم به صورت تکی برای فروش عرضه میشود برای دیدن ویترین انواع کفش‌ها در بانه شما میتوانید به سایت شیک استایل بروید و هر طرح و مدلی را که دوست دارید انتخاب کنید در این فروشگاه اینترنتی تمامی کفش‌ها را با قیمت روز و عکس‌های با کیفیت از کفش‌ها قرار داده‌ایم تا انتخاب برای شما راحت باشد.

به چه دلیل از بانه کفش بخریم؟ به جز این که قیمت در شهر بانه بسیار مناسب است، به تنوع بالای محصولات نیز باید دقت بیشتری داشته باشیم. مخصوصا کفش‌ها که در این شهر از مدل‌های مختلف و برندهای خاص و کفش‌های بسیار با کیفیت در انواع رنگ‌ها و هر سایزی وجود دارند و به فروش میرسند این موارد دلایلی هستند که خرید کردن کفش از بانه بسیار بهتر از سایر شهرها و مراکز فروش میباشد.

شما دیگر نیازی نیست به مغازه‌های کفش فروشی بروید و کفش را انتخاب کنید برای خرید کفش مردانه

و یا خرید کفش اسپرت مردانه میتوانید به سایت شیک استایل بروید و در این وب سایت کفش مورد نظر خود را انتخاب کنید و ثبت سفارش را انجام دهید تا محصول برای شما پست شود و در کمترین زمان به دست شما برسد. برای اطمینان و راحتی مشتری جنسی که فروخته میشود در صورت مشکل دار بودن برگشت میخورد و محصول بدون ایراد به شما ارسال میگردد‌.

خرید کفش مردانه

در شهر بانه به دلیل این که این کفشها به صورت تعداد بالا و بدون واسطه فروخته میشود توانایی این را دارد که قیمت کاهش پیدا کند.در فروشگاه شیک استایل برخلاف دیگر فروشگاه هیچ گونه واسطه ای وجود ندارد و شما میتوانید با هزینه تمام شده کمتر از فروشگاههای دیگر محصول خود را خریداری کنید.

تا چند وقت پیش هر عمده فروشی کفش و کیف در اجناس که برای فروشگاه میخرید به صورت وارداتی بود. اما امروز با توجه به شرایط اقتصادی کشور به فکر تهیه کیف و کفش از داخل کشور افتاده است. چرا که با افزایش قیمت دلارو گران شدن محصولات حتی قاچاق کفش هم به صرفه نخواهد بود. و بخاطر این که مردم دنبال کفشهای ارزان هستند دیگر کیف و کفش خارجی فروش خوبی ندارد. در این شرایط بد اقتصادی تمام عمده فروشان بانه که در صادرات و واردا ت مشغول بودند الان به فکر صادرات هستند.

طرز تهیه انواع کیک بدون بیکینگ پودر

کیک های بدون بیکینگ پودر

در صورتی که بکینگ پودر در دسترس نداشته باشید نیازی به نگرانی نیست شما به سادگی و با چند ترفند کوچک می توانید با روش های دیگر یک کیک بدون بکینگ پودر که بافتی نرم و عالی داشته باشد تهیه کنید.

معمولا برای پف کردن کیک از بکینگ پودر استفاده می شود ولی در صورتی که یکینگ پودر در دسترس نداشته باشید می توانید به سادگی و با روش های جایگزین کیک بدون بکینگ پودر و همزن یا کیک بدون بکینگ پودر و شیر را تهیه کنید که در ادامه مقاله انواع روش ها و انوای جایگزین ها را به شما آموزش می دهیم .

کیک بدون بکینگ پودر و وانیل و فر

مواد لازم کیک بدون بکینگ پودر و وانیل و فر

برای 5 نفر

زمان آماده سازی : 10 دقیقه

زمان پخت 45 دقیقه

تخم مرغ ۳ عدد
شکر  ۳/۴ لیوان
آرد ۱ لیوان
گلاب ۳ قاشق غذا خوری

طرز تهیه کیک بدون بکینگ پودر و وانیل و فر

طرز تهیه کیک بدون بکینگ پودر و وانیل و فر

این کیک بدون بکینگ پودر و فر و به سادگی تهیه می شود.

تمام مواد را از 2 ساعت قبل بیرون از یخچال بگذارید تا به دمای محیط برسد.

کف قابلمه 17 سانتی را با روغن چرب کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید و درش را بگذارید تا مایع کیک آماده شوید.

تخم مرغ و شکر را به مدت 5 دقیقه با دور تند همزن ، بزنید و گلاب را اضافه کرده مخلوط کنید.

آرد الک شده را کم کم به مایع اضافه کرده و با لیسک به حالت دورانی به خورد مواد بدهید. مراقب باشید که اضافه کرده یکباره آرد باعث از بین رفتن پف تخم مرغ می شود.

مایع کیک را به سرعت داخل قابلمه بریزید و درش را بگذارید و 40 دقیقه روی شعله پخش کن مثل برنج دم بگذارید.

تا نیم ساعت اول در قابلمه را باز نکنید که پف کیک نخوابد .

کیک بدون بکینگ پودر و فر خانگی شما به همین سادگی آماده شد.

کیک بدون بکینگ پودر با شیر

مواد لازم کیک بدون بکینگ پودر با شیر

آرد   ۲۳۶ گرم (۲ لیوان دسته دار)
شکر  ۲۳۶ گرم (۱ و ۱/۴ لیوان دسته دار)
تخم مرغ ۳ عدد
روغن مایع یا جامد آب شده ۳-۴ قاشق غذاخوری
شیر ۷۸ گرم (یک سوم لیوان دسته دار)
سرکه یا آبلیمو یک قاشق مربا خوری
نمک  یک قاشق چای خوری سرخالی
وانیل  نصف قاشق چای خوری (اگر وانیل ندارید از جایگزین های وانیل استفاده کنید.)
پودر هل  نصف قاشق چای خوری (دلخواه)

طرز تهیه کیک بدون بکینگ پودر با شیر

طرز تهیه کیک بدون بکینگ پودر با شیر

تمام مواد را از 2 ساعت قبل بیرون از یخچال بگذارید تا به دمای محیط برسند.

آرد را 3 بار الک کنید و نمک را به آن اضافه نمایید.

قالب را چرب و آرد پاشی کنید.

زرده و سفیده تخم مرغ را جدا کنید.

سفیده و سرکه را با دور تند همزن بزنید و بعد از 1  دقیقه یک چهارم شکر را اضافه کنید و آن قدر هم بزنید که جای پره همزن روی سفیده بماند. حرکت همزن در تمام طول کار باید در یک جهت باشد.

بقیه شکرو پودر هل را به زرده ها اضافه کرده و 2 دقیقه هم بزنید تا کرم رنگ و کشدار شود.

شیر و روغن را به زرده ها اضافه کنید و در حد مخلوط شدن هم بزنید.

آرد را در 4 – 5 مرحله به زرده ها اضافه کنید و با لیسک در یک جهت و به آرامی و حالت دورانی به خورد مواد بدهید.

سفیده تخم مرغ را در 2 – 3 مرحله اضافه کرده و به حالت دورانی با لیسک به خورد مواد بدهید تا پف مواد نخوابد.

برای این که کیکتان به خوبی پف کند نیازی نیست بافت نهایی کاملا یکدست شود و بهتر است اجازه دهید رنگ خمیرتان به حالت ابر و بادی باقی بماند و سفیده ها در ترکیب اصلی نمایان باشند.

مواد را داخل قالب ریخته و در فری که از قبل با دمای 185 درجه سانتیگراد گرم شده است به مدت 50 دقیقه تا 1 ساعت قرار دید.

در 40 دقیقه اول پخت به هیچ عنوان در فر را باز نکنید که پف کیک از بین نرود.

بعد از پخت کیک را از فر خارج نکنید و شعله را خاموش کنید و اجازده دهید کیک به مدت 5 دقیقه در فر با در نیمه باز بماند تا کیک کم کم خنک شود و شوک حرارتی به کیک وارد نشود و پف کیکتان نخوابد .

بعد از بیرون آوردن کیک از فر واز قالب ، کیک  را روی توری قرار دهید تا کاملا خنک شود.

در صورتی که میخواهید کیک شکلاتی بدون بکینگ پودر درست کنید میتوانید 3 قاشق از آرد را با کاکائو جایگزین نمایید و سپس الک کنید.

کیک بدون بکینگ پودر و وانیل با پف زیاد

مواد لازم کیک بدون بکینگ پودر و وانیل با پف زیاد

تخم مرغ (زرده و سفیده جدا )  3 عدد
آرد کیک  90 گرم
روغن مایع  30 گرم
شیر  30 گرم
رنده پوست لیموترش   1 ق.چ
پودر چای ماسالا یا پودر هل   به دلخواه
نمک  به مقدار خیلی کم

طرز تهیه کیک بدون بکینگ پودر و وانیل با پف زیاد

تمام مواد را بیرون از یخچال بگذارید تا به دمای محیط برسند.

فر را با دمای 170 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود.

قالب گرد 15 سانتی را چرب کنید و کف و دیواره هایش را با کاغذ روغنی بپوشانید.

زرده و سفیده تخم مرغ را جدا کنید.

رنده پوست لیموترش را و نمک را به زرده ها اضافه کنید و هم بزنید یکدست شود و کنار بگذارید.  می توانید به جای رنده پوست لیموترش از چای ماسالا یا پودر هل یا ترکیب هر سه استفاده نمایید. در صورتی که از پودر چای ماسالا به صورت ترکیبی با سایر مواد میخواهید استفاده کنید بهتر است که پودر چای ماسالا را به آرد اضافه کنید.

سفیده های تخم مرغ را به مدت 5 – 6 دقیقه هم بزنید و سپس حین هم زدن شکر را در 3 مرحله اضافه کنید  به قدری هم بزنید که کاملا پف کند و در صورتی که کاسه را برگردانید ، حرکت نکند.

زرده را به سفید  اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود.

آرد را 3 بار الک کنید و روی مایع بریزید و به آرامی با لیسک از پایین به بالا به صورت دورانی به خورد مواد بدهید تا جایی که آرد به چشم نخورد.

روغن و شیر را مخلوط کرده و مقدار کمی از مایع کیک را به آن ها اضافه کرده و هم بزنید تا یکدست شود حالا این مخلوط را به مایع اصلی اضافه کرده و فقط در حد مخلوط شدن به آرامی هم بزنید که هوای داخل مواد خارج نشود.

مایع کیک را درون قالب بریزید و به مدت 30 دقیقه در فر بگذارید تا بپزد و رویش طلایی شود.

در این مرحله با خلال دندان وسط کیک بزنید اگر خمیری به آن نچسبید میتوانید کیک را از فر بیرون بیاورید.

کیک شکلاتی بدون بکینگ پودر بدون فر

مواد لازم کیک شکلاتی بدون بکینگ پودر بدون فر

 

آرد  دو پیمانه
شکر  یک و یک چهارم پیمانه
تخم‌ مرغ  سه عدد
روغن سه قاشق غذاخوری
پودر کاکائو  یک قاشق غذاخوری
شیر نصف پیمانه
سرکه یا آبلیمو یک قاشق مرباخوری
نمک یک قاشق چای‌خوری
وانیل نصف قاشق چای‌خوری

 

طرز تهیه کیک شکلاتی بدون بکینگ پودر بدون فر

مهم ترین نکته برای تهیه این کیک بدون بکینگ پودر بدون فر این است که مواد را از قبل بیرون از یخچال بگذارید تا به دمای محیط برسند.

زرده و سفیده تخم مرغ را جدا کنید.

سرکه را به سفیده تخم مرغ اضافه کرده با دور تند همزن به مدت 1 دقیقه بزنید سپس یک چهارم شکر را اضافه کرده به هم زدن ادامه دهید تا سفت شود و در صورت که ظرف را برعکس کنید تکان نخورد.

زرده را به همراه وانیل ، پودر کاکائو و بقیه شکر به مدت 2 دقیقه هم بزنید تا کش دار شود.

شیر و روغن را مخلوط کرده به زرده اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود.

آرد را 3 بار الک کنید به همراه نمک کم کم به زرده اضافه کرده و مخلوط کنید.

سفیده را در دو مرحله به مواد اضافه کنید و مخلوط نمایید . نیازی نیست که سفیده به طور کامل به خورد مواد برود.

تابه ای نسوز را از 10 دقیقه قبل روی شعله پخش کن روی حرارت بگذارید درش باید با دمکش بسته باشد.

مایع کیک را به سرعت داخل تابه بریزید و مثل برنج به مدت 1 ساعت دم بگذارید.

کیک بدون بکینگ پودر بدون فر شما آماده است.

انواع جایگزین بکینگ پودر در پخت کیک

جایگزین بکینگ پودر در پخت کیک

اگر میخواید بدانید که چطور کیک بدون بکینگ پودر یا کیک بدون جوش شیرین تهیه کنید می توانید از مواد زیر برای پف کردن کیک استفاده نمایید.

بکینگ پودر ترکیب جوش شیرین ( باز ) + کرم تارتار ( اسید ) + نشاسته ذرت است که با ترکیب اسید و باز موجود در آن با مواد موجود در کیک باعث تولید گاز و ایجاد حباب و پف در کیک می شود.

در صورتی که بکینگ پودر در دسترس ندارید میتوانید از مواد زیر به عنوان جایگزین استفاده کنید.

• جوش شیرین با سرکه یا آبلیمو : به جای هر 1 قاشق چایخوری بکینگ پودر ( 5 گرم ) می توانید یک چهارم قاشق چایخوری جوش شیرین ( 1 گرم ) با نصف قاشق چایخوری سرکه یا آبلیمو ( 2.5 گرم ) استفاده کنید.

• جوش شیرین با پودر تارتار : پودر تارتار یک ماده اسیدی است که حاوی هیدروژن پتاسیم است و معمولا برای تثبیت پف سفیده تخم مرغ استفاده می شود یا در شربت ها برای جلوگیری از شکرک زدن مورد استفاده قرار می گیرد.  می توانید به جای 1 قاشق چایخوری بکینگ پودر از ترکیب یک چهارم قاشق چایخوری جوش شیرین ( 1 گرم ) و یک دوم قاشق چایخوری پودر تارتار ( 2 گرم ) استفاده کنید.

• جوش شیرین با باترمیلک : باترمیلک یک فراورده لبنی ترش مزه با خاصیت اسیدی است که برای بهتر شدن بافت کیک از آن استفاده می شود. به جای هر 1 قاشق چایخوری بکینگ پودر می توانید از یک چهارم قاشق چایخوری جوش شیرین و نصف فنجان باترمیلک ( 60 گرم ) استفاده کنید.

در صورتی که می خواهید از باترمیلک در ترکیب کیک استفاده کنید با ید به همان مقدار از شیر یا آب موجود در دستور کیک کم کنید.

• جوش شیرین با ماست : ماست هم مثل باترمیلک خاصیت اسیدی دارد و در ترکیب با جوش شیرین باعث ایجاد حباب های هوا و پف کردن کیک می شود. به جای هر 1 قاشق چایخوری بکینگ پودر از یک چهارم قاشق چایخوری جوش شیرین و نصف فنجان ماست ( 60 گرم ) استفاده نمایید.

برای اضافه کرده ماست هم باید از مایعات موجود در دستور پخت کم کنید.

• جوش شیرین با شیر ترش : شیر ترش را می توانید به عنوان جایگزین باترمیلک استفاده کنید برای تهیه شیر ترش یک لیوان شیر جوشیده را با 1 قاشق غذاخوری سرکه یا آبلیمو مخلوط کنید و 15 دقیقه صبر کنید تا ببرد.

می تونید هر 1 قاشق چایخوری بکینگ پودر را با یک چهارم قاشق چایخوری جوش شیرین و نصف فنجان شیر ترش ( 60 گرم ) جایگزین کنید. از مقدار مایعات دستور کیک باید به همین اندازه کم شود.

این ترکیب می توانید در دستور پخت کیک هایی که از شیر برای ترکیبشان استفاده شده است ، بهترین انتخاب است.

• هم زدن سفیده تخم مرغ : یکی از بهترین ترفندها برای تهیه کیک بدون بکینگ پودر هم زدن سفیده تخم مرغ و فرم دادن به آن است که باعث می شود هوای زیادی بین بافت کیک برود.

 

منبع: بیتوته

حکایت مسخره کردن و تحقیر دیگران

مسخره کردن و تحقیر دیگران

چند حکایت درباره مسخره کردن و تحقیر دیگران

حکایت ها آموزش هایی برای زندگی درست می‌باشد که به کمک می کنند که خیلی بهتر و زیباتر زندگی کنیم.

پسر کوتاه قد و بدقیافه

(سعدی) گوید: پادشاهی چند پسر داشت، یکی از آن‌ها کوتاه قد و لاغر اندام و بدقیافه بود، و دیگران همه قد بلند و زیبا روی بودند.

شاه به او به نظر نفرت و خوارکننده می‌نگریست، و با چنان نگاهش او را تحقیر می‌کرد. آن پسر از روی هوش و بصیرت فهمید که چرا پدرش با نظر تحقیرآمیز به او می‌نگرد، رو به پدر کرد و گفت: ای پدر! کوتاه خردمند بهتر از نادان بلند قد است، چنان نیست که هرکس قامت بلندتر داشته باشد ارزش او بیشتر است، چنانکه گوسفند پاکیزه است، ولی فیل همانند مردار بو گرفته می‌باشد.

شاه از سخن پسرش خندید و بزرگان دولت سخن او را پسندیدند، ولی برادران او، رنجیده خاطر شدند.

 

اتفاقاً در آن ایام سپاهی از دشمن برای جنگ با سپاه شاه فرا رسید. نخستین کسی که از سپاه شاه، قهرمانانه به قلب لشگر دشمن زد، همین پسر کوتاه قد و بدقیافه بود.

با شجاعتی عالی، چند نفر از سران دشمن را بر خاک هلاکت افکند، و سپس نزد پدر آمد و پس از احترام گفت: اسب لاغر روز میدان به کار آید.

باز به درگیری رفت با اینکه گروهی پا به فرار گذاشتند، با نعره گفت: ای مردان بکوشید والا جامه زنان بپوشید.

همین نعره، سواران را قوت داد و بالاخره بر دشمن غلبه کردند و پیروز شدند. شاه سر و چشمان پسر را بوسید و او را ولیعهد خود کرد و با احترام خاصی با او می‌نگریست برادران نسبت به او حسد ورزیدند، و زهر در غذایش ریختند تا به او بخورانند و او را بکشند. خواهر او از پشت دریچه، زهر ریختن آن‌ها را دید، دریچه را محکم بر هم زد؛ برادر با هوشیاری فهمید و بی درنگ دست از غذا کشید و گفت: محال است که هنرمندان بمیرند و بی هنران زنده بمانند و جای آن‌ها را بگیرند.

پدر از ماجرا باخبر شد و پسران را تنبیه کرد و هر کدام را به گوشه ای از کشورش فرستاد.

بدتر از خود را بیاور

(خداوند به موسی) علیه السلام وحی فرستاد که این مرتبه برای مناجات که آمدی کسی همراه خود بیاور که تو از وی بهتر باشی.

موسی برای پیدا کردن چنین شخصی تفحص کرد و نیافت؛ زیرا به هر که می‌گذشت جراءت نمی‌کرد که بگوید من از او بهترم.

خواست از حیوانات فردی را ببرد، به سگی که مریض بود برخورد کرد. با خود گفت: این را همراه خود خواهم برد، ریسمان به گردن وی انداخت و مقداری او را آورد بعد پشیمان شد و او را رها کرد.

تنها به دربار پروردگار آمد. خطاب رسید فرمانی که به تو دادم چرا نیاوردی؟ عرض کرد: پروردگارا نیافتم کسی را که از خودم پست تر باشد.

خطاب رسید: به عزت و جلالم اگر کسی را می‌آوردی که او را پست تر از خود می‌داشتی هر آینه نام ترا از طومار انبیاء محو می‌کردم.

مسخره کردن بهلول

شخص ثروتمندی خواست بهلول را در بین جمعی به مسخره بگیرد.

به بهلول گفت: هیچ شباهتی بین من و تو هست؟

بهلول گفت:البته که هست.

مرد ثروتمند گفت: چه چیز ما به هم دیگر شبیه است؟

بهلول جواب داد: دو چیز ما شبیه یک دیگر است. یکی جیب من و کله ي تو که هردو خالی است و  دیگری جیب تو و کله من که هردو پر است.

 

منبع: بیتوته

شعر در مورد رفاقت و دوستی

اشعاری برای دوست و رفیق خوب

شعری برای دوست خوب

دل بسته‌ام از همه عالم به روی دوست

وز هر چه فارغیم، به‌جز گفتگوی دوست

ما را زمانه دل نفریبد به هیچ روی

اِلّا به موی دلکش و روی نکوی دوست

باغ بهشت کائن همه وصفش کنند نیست

جز جلوه‌ای ز صحن مصفای کوی دوست

گل‌های باغ با همه شادابی و نشاط

خار آیدم به دیده نبینم چو روی دوست

یک موی یار خویش به عالم نمی‌دهم

ما بسته‌ایم رشته جان را به موی دوست

بر ما غم زمانه زهر سو که رو کند

مائیم و روی دل به همه حال سوی دوست

ما جز رضای دوست تمنا نمی‌کنیم

چون آرزوی ماست همه آرزوی دوست

احمد شهنا

******

شعر در مورد رفاقت و دوستی

چشمی دارم همه پر از صورت دوست

با دیده مرا خوش ست چون دوست در اوست

از دیده دوست فرق کردن نه نکوست

یا دوست به جای دیده یا دیده خود اوست

مولانا

******

تا نگذری از جمع به فردی نرسی

تا نگذری از خویش به مردی نرسی

تا در ره دوست بی سر و پا نشوی

بی درد بمانی و به دردی نرسی

ابوسعید ابوالخیر

******

از بس که مهر دوست به دل جا گرفته است

جایی برای کینه دشمن نمانده است

اظهری کرمانی

******

به همان قدر که چشم تو پر از زیبایی است

بی تو دنیای من ای دوست پر از تنهایی است

بهروز یاسمی

******

ای دوست قبولم کن و جانم بستان

مستــم کـــن وز هر دو جهانم بستان

بـا هـــر چـــه دلم قرار گیـــرد بــی تـــو

آتش بــه مـــن انـــدر زن و آنـــم بستـان…

مولوی

******

شعر درباره دوستی و رفاقت

دوستی فصل قشنگیست پر از لاله سرخ

دوستی تلفیق شعور من و توست

دوستی رنگ قشنگیست به رنگ خدا

دوستی حس عجیبیست میان من و تو

******

همچنان چشم به چشمان تو دارم ای دوست

گوشه چشمی بنما بر دل زارم ای دوست

هر شبم نقش تو ماه شب چشمان من ست

روزها در شب هجرت بشمارم ای دوست

******

با دوست عشق زیباست با یار بیقراری

از دوست درد ماند و از یار یادگاری

******

چشمی دارم همه پر از صورت دوست

با دیده مرا خوش ست چون دوست در اوست

از دیده دوست فرق کردن نه نکوست

یا دوست به جای دیده یا دیده خود اوست

مولانا

******

تا نگذری از جمع به فردی نرسی

تا نگذری از خویش به مردی نرسی

تا در ره دوست بی سر و پا نشوی

بی درد بمانی و به دردی نرسی

ابوسعید ابوالخیر

******

از بس که مهر دوست به دل جا گرفته است

جایی برای کینه دشمن نمانده است

اظهری کرمانی

******

به همان قدر که چشم تو پر از زیبایی است

بی تو دنیای من ای دوست پر از تنهایی است

بهروز یاسمی

******

ای دوست قبولم کن و جانم بستان

مستــم کـــن وز هر دو جهانم بستان

بـا هـــر چـــه دلم قرار گیـــرد بــی تـــو

آتش بــه مـــن انـــدر زن و آنـــم بستـان…

مولوی

******

شعر در مورد دوست خوب

دوستی فصل قشنگیست پر از لاله سرخ

دوستی تلفیق شعور من و توست

دوستی رنگ قشنگیست به رنگ خدا

دوستی حس عجیبیست میان من و تو

همچنان چشم به چشمان تو دارم ای دوست

گوشه چشمی بنما بر دل زارم ای دوست

هر شبم نقش تو ماه شب چشمان من ست

روزها در شب هجرت بشمارم ای دوست

******

با دوست عشق زیباست با یار بیقراری

از دوست درد ماند و از یار یادگاری

******

تنفس شروع زندگی ست

عشق قسمتی از زندگی ست

اما دوست خوب قلب زندگی ست !

 ******

چشمی دارم همه پر از صورت دوست

با دیده مرا خوش ست چون دوست در اوست

از دیده دوست فرق کردن نه نکوست

یا دوست به جای دیده یا دیده خود اوست

مولانا

******

چشمی دارم همه پر از صورت دوست

با دیده مرا خوش ست چون دوست در اوست

از دیده دوست فرق کردن نه نکوست

یا دوست به جای دیده یا دیده خود اوست

مولانا

******

ای دوست قبولم کن و جانم بستان

مستــم کـــن وز هر دو جهانم بستان

بـا هـــر چـــه دلم قرار گیـــرد بــی تـــو

آتش بــه مـــن انـــدر زن و آنـــم بستـان…

مولوی

******

محتشم گر به رفاقت شود آن بت مهمان

از تو دین و دل و دانش دگر اسباب ز من

محتشم کاشانی

منبع: بیتوته

پیام تبریک ولادت امام حسن عسکری علیه السلام

تبریک ولادت امام حسن عسکری

دست بیفشانید

و عود بسوزانید که

یازدهمین مسافر بهار

از راه می رسد

قدم هایش را

شکوفه باران کنید

میلاد امام حسن عسکری(ع) مبارک باد

جملات تبریک ولادت امام حسن عسکری, متن تبریک تبریک ولادت امام حسن عسگری

اس ام اس تبریک ولادت امام حسن عسکری

در گلشن دین زیب فری پیدا شد

از برج حیا دادگری پیدا شد

با نام حسن ذکر مدامم صلوات

از بیت ولایت عسکری پیدا شد

میلاد امام حسن عسکری(ع) مبارک باد

جملات تبریک ولادت امام حسن عسکری, متن تبریک تبریک ولادت امام حسن عسگری

متن تبریک ولادت امام حسن عسکری

پرتو انوار حی ذوالجلال است عسکری

ماه سیما گشته بس‌نیکو خصالست عسکری

روز و شب ذکر ملائک بر لب است نام حسن

پاسخ هر حاجت غیر محال است عسکری

میلاد امام حسن عسکری(ع) مبارک باد

جملات تبریک ولادت امام حسن عسکری, متن تبریک تبریک ولادت امام حسن عسگری

تبریک ولادت امام حسن عسکری

روشن شد آسمونا

عرش حق شده زیبا

داده امشب خداوند

حسن دوباره ای به زهرا

میلاد امام حسن عسکری(ع) مبارک باد

جملات تبریک ولادت امام حسن عسکری, متن تبریک تبریک ولادت امام حسن عسگری

 ولادت امام حسن عسکری

زمین شدیم ولی آسمانِ ما حسن است

کرانه‌ایم ولی بی کرانِ ماحسن است

گره گره همه اما امانِ ما حسن است

پُر از حسن لبِ ما نوشِ جانِ ما حسن است

میلاد امام حسن عسکری(ع) مبارک باد

اس ام اس تبریک ولادت امام حسن عسکری

تو آمدی دهی به ما درس شرافت و وفا

تا که شویم پیرو تو برای ما نما دعا

آمدنت مژده به پیروان است

که موسم رحمت بی کران است

ولادت امام  عاشقان است

ولادت امام حسن عسکری مبارک باد

جملات تبریک ولادت امام حسن عسکری, متن تبریک تبریک ولادت امام حسن عسگری

تبریک ولادت امام حسن عسکری

شد ربیعُ الثانی و فصل شور ِ دلبری

نغمه ی عالَم شده یا امام ِ عسگری

ای امام ِ عالمین از همه خوبان سری

بر فَلَک مولایی و از مَلَک دل می بری

ای گل پیغمبری،یا امام  عسگری

ولادت امام حسن عسگری مبارک باد

جملات تبریک ولادت امام حسن عسکری, متن تبریک تبریک ولادت امام حسن عسگری

 ولادت امام حسن عسکری

زمین چشم تماشا شد امام عسکری آمد

بهشت آرزوها شد امام عسکری آمد

هوای سامره گلپوش از عطر نفس هایش

گل ایمان شکوفا شد امام عسکری آمد

ولادت امام حسن عسکری علیه السلام بر شما مبارک

جملات تبریک ولادت امام حسن عسکری, متن تبریک تبریک ولادت امام حسن عسگری

متن تبریک ولادت امام حسن عسکری

روشنی عالم ز نور روی تو،دل همه خوبان مست سبوی تو

یا حسن ای گل پیمبری ،یا حسن ای عزیز حیدری

یا حسن یا امام عسگری

ولادت امام حسن عسکری مبارک باد

جملات تبریک ولادت امام حسن عسکری, متن تبریک تبریک ولادت امام حسن عسگری

ولادت امام حسن عسکری

آمده موسم رحمت و دلبری،مبارک میلاد امام ِ عسکری

نزول اجلال مولا مبارک،شعف در همه ی دلها مباک

ولادت امام حسن عسکری مبارک باد

اس ام اس ولادت امام حسن عسکری

کاش امسال جشن میلادت به میزبانی پسرت باشد…

ما همراهی کنیم و او تکبیر بگوید؛

ما مُحبّ شویم و او محبوب شود؛

ما عاشق شویم و او دلبری کند؛

ما سربازی کنیم و او قیام کند؛

ما پیروی کنیم و او فرمان دهد…

“چه زیبا می شود اگر این عید بگوییم به تبریک حضورش صلوات”

ولادت امام_حسن_عسکری را ، محضر فرزند عزیزشان امام زمان عجل الله فرجه تبریک میگوییم

متن تبریک ولادت امام حسن عسکری

ولادت امام حسن عسکری

امام مظلوم

خدایا

به حرمت این روز عزیز

هیچ انسان مظلومی مورد

ظلم قرار نگیره

هیچ انسان مظلومی گرفتار

دست ظالم نشه

ولادت امام حسن عسکری مبارک باد

جملات تبریک ولادت امام حسن عسکری, متن تبریک تبریک ولادت امام حسن عسگری

جملات تبریک ولادت امام حسن عسکری

زمین چشم تماشا شد امام عسگری آمد

بهشت آرزوها شد امام عسگری آمد

هوای سامره گلپوش از عطر نفسهایش

گل ایمان شکوفا شد امام عسگری آمد

میلاد امام حسن عسکری(ع) مبارک باد

جملات تبریک ولادت امام حسن عسکری, متن تبریک تبریک ولادت امام حسن عسگری

متن تبریک تبریک ولادت امام حسن عسگری

هادی دین پدر شده امشب

صاحب گل پسر شده امشب

شجر فاطمه ثمر داده ست

صاحب بار و بر شده امشب

میلاد امام حسن عسکری(ع) مبارک باد

منبع: بیتوته

خرید لباس نوزادی: اینترنتی یا حضوری

خرید لباس نوزادی یکی از لذت بخش ترین خرید‌هایی است که والدین در طول زندگی شان تجربه می‌کنند. تجربه اول پدر یا مادر شدن یا تجربه اضافه شدن یک عضو کوچک دیگر به خانواده از لذت بخش ترین تجربیات برای همه افراد است. خرید لباس مناسب نوزاد یکی از دغدغه‌هایی است که برای  پدر و مادرها و حتی خانواده‌های آن‌ها، پیش می‌آید. بعد از تولد با رشد سریع نوزاد و تغییر سایز لباس‌هایش این دغدغه به یک نیاز تبدیل می‌شود که باید وقت زیادی برای آن صرف کرد.

خرید اینترنتی لباس نوزادی با راحت کردن این پروسه به شما زمان بیشتری برای لذت بردن از شیرین کاری‌های نوزاد دلبندتان می‌دهد. خرید آنلاین لباس نوزاد مزایای بسیاری دارد و دست شما را برای انتخاب لباسی که باب میل و سلیقه تان باشد و در عین حال قیمت مناسبی داشته باشد، بازتر می‌کند. مزایای زیاد خرید اینترنتی آن را به یک انتخاب پرطرفدار در سرتاسر جهان بدل کرده است. انتخاب و خرید اینترنتی لباس نوزادی هم از این قاعده مستثنی نیست اما باید دقت داشته باشید که به دلیل گستردگی دنیای وب و تغییرات پیوسته آن لازم است قبل از اقدام به خرید آنلاین اطلاعات لازم را کسب کنید تا خرید امن و لذت بخشی داشته باشید.

مزیت‌های خرید اینترنتی لباس نوزادی

 • خرید آسان و امن

یکی از مشکلات والدین برای خرید لباس نوزادی این است که بعد از مشخص شدن جنسیت فرزند رفت و آمد و حضور در ازدحام جمعیت ممکن است ایمنی مادر و جنین را تهدید کند. بعد از تولد نوزاد هم مراجعه به فروشگاه‌های حضوری به منظور خرید لباس نوزاد برای مادر و نوزاد سخت و آزاردهنده است. با  خرید اینترنتی لباس نوزادی به دور از هر گونه خطر و به راحتی می‌توانید لباس مورد نظر تان را سفارش دهید و آن را درب منزلتان تحویل بگیرید.

 • تنوع بسیار بالای محصولات

خرید از فروشگاه‌های اینترنتی مانند گردش در یک بازار بزرگ و پر زرق و برق است، هر آن چه را که می‌خواهید به راحتی در این بازار بزرگ پیدا می‌کنید. تنوع بسیار بالای محصولات در فروشگاه‌های آنلاین لباس نوزادی باعث می‌شود طیف وسیعی از انتخاب‌ها برای سلیقه‌های مختلف وجود داشته باشد. در فروشگاه‌های آنلاین می‌توانید انواع سرهمی نوزادی، رامپر و ست نوزادی را به راحتی و بدون دردسر در کنارهم دیده و مقایسه کنید.

 • امکان استفاده از تجربه والدین دیگر

بسیاری از افراد وقتی برای اولین بار صاحب فرزند می‌شوند تجربه مفیدی برای انتخاب بهترین لباس‌های نوزادی ندارند. در بحبوحه مرکز خریدهای شلوغ سردرگم می‌شوند. در اکثر فروشگاه‌های اینترنتی برای جلب اعتماد خریداران، نظرات خریداران قبلی قابل مشاهده است. شما می‌توانید در بخش نظرسنجی یا کامنت‌ها نظر و تجربه والدینی که قبلا محصول انتخابی شما را خریداری کرده اند را مشاهده کنید و با آگاهی بیشتر نسبت به سفارش محصول اقدام کنید.

 • امکان مقایسه قیمت‌ها و خرید با مناسب ترین قیمت

در شرایط اقتصادی کنونی قیمت لباس بچگانه یکی از مهم ترین فاکتورها برای خرید آن محسوب می‌شود. مخصوصاً این که معمولاً لباس‌های نوزادان و کودکان قیمت‌های به نسبت بالاتری از لباس‌های بزرگسالان دارند. اغلب فروشگاه‌های اینترنتی لباس نوزاد قیمت‌هایشان را به صورت شفاف در کنار عکس محصولاتشان درج می‌کنند. و در واقع، شما با سرچ کردن محصولات مورد نیاز خود در فروشگاه‌های اینترنتی مختلف  امکان مقایسه قیمت محصول مورد نظرتان را در این فروشگاه‌ها دارید، به این ترتیب می‌توانید لباس نوزادی را با مناسب ترین قیمت خریداری کنید.

 • صرفه جویی در وقت و هزینه

رفتن به فروشگاه‌ها و پاساژهای مختلف برای خرید لباس کودک کار بسیار زمان بر و طاقت فرسایی است. در خرید حضوری ساعت‌ها باید ترافیک و شلوغی را تحمل کنید. علاوه براین هزینه‌های سوخت خودرو یا هزینه رفت و آمد با وسایل نقلیه عمومی هم با خرید اینترنتی لباس نوزادی حذف می‌شوند.

 • خرید تمام وقت و بدون محدودیت زمانی

امروزه اکثر افراد بیشتر روزهای هفته را مشغول کار هستند و فقط در اوقات فراغت و روزهای تعطیل برای خرید وقت دارند. بسیاری از فروشگاه‌های حضوری در روزهای تعطیل بسته هستند ولی در خرید آنلاین این محدودیت وجود ندارد. در اکثر فروشگاه‌های اینترنتی درگاه‌های ۲۴ ساعته برای پرداخت وجه طراحی شده است و امکان خرید لباس نوزاد به صورت اینترنتی همه روزه و در هر ساعتی از شبانه روز وجود دارد.

 • امنیت بیشتر

در خرید حضوری همواره خطر برخورد با افراد و اشیا، مادر و نوزاد را تهدید می‌کند. علاوه بر این آلودگی هوا، شیوع بیماری‌های واگیردار، خطر دستبرد سارقان هم از دیگر خطراتی هستند که در خرید حضوری در کمین افراد هستند.

هنگام خرید اینترنتی لباس نوزادی باید چه نکاتی را رعایت کنیم  

 • از فروشگاه‌های معتبر خرید کنید

یکی از خطراتی که هنگام خرید اینترنتی لباس نوزادی و خرید آنلاین دیگر محصولات با آن رو به رو می‌شویم، خطر کلاهبرداری است. هنگام خرید اینترنتی سعی کنید از فروشگاه‌های معتبر و با سابقه خرید کنید.

با کمک نکات زیر می‌توانید از امنیت خرید اینترنتی خود اطمینان حاصل کنید:

 1. داشتن نماد تجارت الکترونیک اولین نشانه ای است که به شما اطمینان می‌دهد که خرید امنی را تجربه خواهید کرد.
 2. اگر سایت فروشگاه مستقیما به درگاه پرداخت متصل است دقت داشته باشید که پیوند URL سایت پرداخت باید https باشد.
 3. حتی الامکان گزینه پرداخت درب منزل را انتخاب کنید.
 4. اسناد و عکس‌های مربوط به پرداخت وجه خود را حذف نکنید.
 5. قبل از ثبت سفارش از انتخاب خود اطمینان حاصل کنید. چون اگر بعد از ارتباط با ادمین یا ثبت خودکار سفارش از انتخاب خود منصرف شوید امکان اشتباه در ارسال محصول مورد نظر شما پیش می‌آید.
 6. نظرات دیگران را بررسی کنید: اکثر فروشگاه‌ها رسیدهای پستی ارسال مرسوله را در معرض دید خریدار قرار می‌دهند. شما با بررسی سایت یا پیج فروشگاه از طریق دیدن کامنت‌های رضایت مشتریان و رسیدهای پستی ارسال مرسوله مشتریان دیگر می‌توانید اطمینان حاصل کنید که فروشگاه به تعهدات خود عمل می‌کند و محصول به دستتان می‌رسد.
 • مشخصات لباس را کاملا بررسی کنید

هنگام خرید اینترنتی لباس نوزادی باید اطلاعات زیر را در مورد لباس نوزاد به دقت بررسی کنید و بعد نسبت به ثبت سفارش اقدام نمایید.

جنس: این مورد بسیار حائز اهمیت است. نوازد شما پوست بسیار لطیف و حساسی دارد. هنگام سفارش لباس نوزادی به جنس و طرح پارچه لباس توجه کنید. سعی کنید لباس‌هایی با پارچه‌های لطیف و دارای طرح و نقوش کمتر را انتخاب کنید.

رنگ و طرح: بهتر است از انتخاب لباس‌هایی که دارای طرح‌های برجسته و خشن و عروسک و پاپیون آویزان هستند و نیز لباس‌های دکمه دار و زیپ دار برای نوزاد صرفه نظر کنید. انتخاب این گونه لباس‌ها را به زمانی که نوزادتان کمی بزرگ تر شد موکول کنید.

سایز: هنگام انتخاب لباس به سایز نوزادتان دقت کنید. بهتر است قبل از سفارش اینترنتی لباس نوزادی از فروشنده اطلاعات دقیق سایز لباس را بپرسید و با در نظر گرفتن رشد نوزادتان لباس‌های مناسب را سفارش دهید.

قیمت: خوشبختانه شما درخرید اینترنتی لباس نوزادی امکان مقایسه قیمت‌ها را در همه فروشگاه‌ها به آسانی دارید و می‌توانید محصول با کیفیت را با قیمت مناسب سفارش دهید. البته دقت کنید که همیشه قیمت پایین تر نشانه مناسب بودن جنس نیست شما باید در کنار کیفیت خوب قیمت مناسب را انتخاب کنید.

 • از فروشگاه‌هایی خرید کنید که گارانتی مرجوعی دارند.

داشتن گارانتی مرجوعی به شما این امکان را می‌دهد که اگر از لباس نوزادی که خرید کرده اید راضی نبودید و یا لباس با آنچه در سایت فروشگاه مشاهده کردید متفاوت بود به راحتی آن را مرجوع کنید.

 • خرید بی واسطه، جشنواره‌ها و تخفیفات ویژه را از دست ندهید

برای خرید لباس نوزادی شما می‌توانید بدون واسطه لباس‌های نوزادتان را از تولیدی‌ها با قیمت بسیار پایین تر از بازار سفارش دهید. فروشگاه‌های اینترنتی معمولاً در مقطعی از سال تخفیفات ویژه ای را برای مشتریان در نظر می‌گیرند. بعلاوه بعضی از فروشگاه‌های اینترنتی به مشتریان ثابتشان کد تخفیف ویژه ارائه می‌دهند و با قرعه کشی و اهدای جوایز مشتریانشان را به خرید بیشتر تشویق می‌کنند. اگر شما در باره زمانی این تخفیفات سفارش خود را ثبت کنید احتمالا از نظر مالی برایتان به صرفه تر خواهد بود.

خرید اینترنتی لباس نوزادی یکی از بهترین گزینه‌هایی است که شما می‌توانید ضمن صرفه جویی در وقت و هزینه، بهترین و شیک ترین لباس‌ها در فروشگاه‌های بزرگ سراسر کشور دسترسی پیدا کنید. شما می‌توانید بهترین ست‌ها و سرهمی نوزادی را با تنوع بسیار بالا از فروشگاه اینترنتی شمال مال با کیفیت بالا و قیمت ارزان تر نسبت به سایر فروشگاه‌ها خریداری کنید.

 

منبع: شفقنا